Fácán Tagóvoda bemutatkozása

Új óvodai épületünket 2018.08.27.-én vettük birtokba. Az óvoda épülete modern, tágas, minden igényt kielégít. Csoportjaink saját öltözővel és mosdóval rendelkeznek. Csoportszobáink tágasak, világosak, közvetlen térkövezett udvari kapcsolattal rendelkeznek. A logopédiai fejlesztésre szoruló gyermekeink külön logopédiai szobában vehetnek részt a fejlesztő foglalkozásokon. Tornaszobánk biztosítja a heti nagymozgásos tevékenységek biztonságos megvalósulását is. Hatalmas aulánk kiváló lehetőséget biztosít közösségi rendezvények szervezésére. A tornaszoba és az aula összenyitásával növelhető ez a tér.

Az itt dolgozó felnőttek kiszolgálására, eszközeink kulturált tárolására több kisebb-nagyobb helyiség áll rendelkezésünkre: öltöző, nevelőtestületi szoba, vezetői iroda, gazdasági iroda, szertárak, mosdók, teakonyha, tisztítószer tárolók, raktárak, mosókonyha. Tágas udvarunk fákkal, bokrokkal és egyéb árnyékot adó növénnyel történő betelepítése folyamatban van.

Jelenleg 5 csoporttal működünk. Kihasználva helyi sajátosságainkat (madár nevű utcák a környéken) csoportjainkat madarakról neveztük el - Cinege, Csalogány, Zöldike, Pacsirta, Fecske, -melyek vegyes életkorú csoportok. Azért, hogy gyermekeink körében olyan szokásokat, viselkedési formákat alapozzunk meg, amelyek elősegítik a természetes és az ember által létrehozott környezettel való harmonikus kapcsolatot rendszeresen gondoskodunk „madár vendégeinkről”. E tevékenységünk eredményeképpen 2014-ben elnyertük a „Madárbarát Óvoda” címet.

Nagy hangsúlyt fektetünk az egészség megóvására, környezetünk védelmére a testmozgásra is. Ennek megvalósítását segíti óvodánk jól felszerelt sporteszköz készlete. Szelektíven gyűjtjük a hulladékot, komposztálunk és nagy hangsúlyt fektetünk az gazdaságos energia használatra és az újra hasznosításra is.
          Igyekszünk jó kapcsolatot ápolni a szomszédunkban lévő Batthyány Általános Iskola dolgozóival is, mely segítséget ad az óvoda-iskola átmenet könnyítésére. Tagóvodánk feladata azoknak az integrálható, sajátos nevelési igényű gyermekeknek a nevelése, fejlesztése is , akik érzékszervi fogyatékosok hallás tekintetben.

A környezettudatos magatartás megalapozása tagóvodánk  attitűdje, mottónk:
„A környezet adott, az értékek bennünk vannak.”
Czeilinger Györgyné
igazgatóhelyettes