Fácán Tagóvoda bemutatkozása

Új óvodai épületünket 2018.08.27.-én vettük birtokba. Az óvoda épülete modern, tágas, minden igényt kielégít. Csoportjaink saját öltözővel és mosdóval rendelkeznek. Csoportszobáink tágasak, világosak, közvetlen térkövezett udvari kapcsolattal rendelkeznek. A logopédiai fejlesztésre szoruló gyermekeink külön logopédiai szobában vehetnek részt a fejlesztő foglalkozásokon. Tornaszobánk biztosítja a heti nagymozgásos tevékenységek biztonságos megvalósulását is. Hatalmas aulánk kiváló lehetőséget biztosít közösségi rendezvények szervezésére. A tornaszoba és az aula összenyitásával növelhető ez a tér.

Az itt dolgozó felnőttek kiszolgálására, eszközeink kulturált tárolására több kisebb-nagyobb helyiség áll rendelkezésünkre: öltöző, nevelőtestületi szoba, vezetői iroda, gazdasági iroda, szertárak, mosdók, teakonyha, tisztítószer tárolók, raktárak, mosókonyha. Tágas udvarunk fákkal, bokrokkal és egyéb árnyékot adó növénnyel történő betelepítése folyamatban van.

Kihasználva helyi sajátosságainkat (madár nevű utcák a környéken) csoportjainkat madarakról neveztük el - Cinege, Csalogány, Zöldike, Pacsirta, Fecske, -melyek vegyes életkorú csoportok. Azért, hogy gyermekeink körében olyan szokásokat, viselkedési formákat alapozzunk meg, amelyek elősegítik a természetes és az ember által létrehozott környezettel való harmonikus kapcsolatot rendszeresen gondoskodunk „madár vendégeinkről”. E tevékenységünk eredményeképpen 2014-ben elnyertük a „Madárbarát Óvoda” címet.

Nagy hangsúlyt fektetünk az egészség megóvására, környezetünk védelmére a testmozgásra is. Ennek megvalósítását segíti óvodánk jól felszerelt sporteszköz készlete. Szelektíven gyűjtjük a hulladékot, komposztálunk és nagy hangsúlyt fektetünk az gazdaságos energia használatra és az újra hasznosításra is.
          Igyekszünk jó kapcsolatot ápolni a szomszédunkban lévő Batthyány Általános Iskola dolgozóival is, mely segítséget ad az óvoda-iskola átmenet könnyítésére. Tagóvodánk feladata azoknak az integrálható, sajátos nevelési igényű gyermekeknek a nevelése, fejlesztése is , akik érzékszervi fogyatékosok hallás tekintetben.

A környezettudatos magatartás megalapozása tagóvodánk  attitűdje, mottónk:
„A környezet adott, az értékek bennünk vannak.”
Selmecziné Dósa Éva
Tagóvoda-vezető