
Május: a nyár kezdete, az óvodai búcsú időszaka
Elérkezett a május! A Harkály óvoda életének egyik legszínesebb, legpörgősebb és egyben legmeghatóbb időszaka, amely a természet megújulásával együtt az óvodás év végét és a búcsúzást is előrevetíti.

Elérkezett a május! A Harkály óvoda életének egyik legszínesebb, legpörgősebb és egyben legmeghatóbb időszaka, amely a természet megújulásával együtt az óvodás év végét és a búcsúzást is előrevetíti.

Május a legeseménydúsabb hónap óvodánk életében. A hónap elején az édesanyákat köszöntjük, a közepén a Madarak és fák napjáról emlékezünk meg, a hónap végén pedig elbúcsúztatjuk az iskolába készülő nagycsoportosainkat.

A május óvodánkban a közös élmények, az ünneplés és az együtt töltött minőségi idő jegyében telt.

Április hónapja ismét sok közös élményt, játékot és tartalmas programot hozott óvodánk csoportjai számára. A tavaszi időszak változatos tevékenységei során a gyermekek számos új tapasztalattal gazdagodhattak, miközben közösségi élményeik, környezettudatos szemléletük és kíváncsiságuk is tovább fejlődött.

Az április hónap eseményekben gazdag, tartalmas időszak volt óvodánk életében.

A tavasz beköszöntével, március hónapban óvodánkban a gyermekekkel közösen, különös figyelmet fordítottunk az udvar és a környezet rendbetételére, hogy felkészítsük azt, az állatok érkezésére és a természet ébredésére. A jó idő beköszöntével leszedtük a madáretetőket, kitisztítottuk őket, majd eltettük a következő télre. A madáritatókat rendszeresen feltöltöttük friss vízzel, hiszen ebben az időszakban a madarak számára különösen fontos a megfelelő vízforrás biztosítása.

Ebben a hónapban is több programon vettek részt a csoportok.

A tavasz második hónapja tartalmasan telt óvodánkban.

Április hónapunk igazán gazdag volt élményekben, közös felfedezésekben és örömteli pillanatokban az óvodában. A tavasz érkezésével a természet ébredését is nap mint nap megfigyeltük, sétáink alkalmával rácsodálkoztunk a virágokra, a rügyező fákra, és beszélgettünk az évszak változásairól.

Vidám hangulat, színes programok és közös élmények jellemezték az elmúlt időszakot az óvodában, ahol a gyerekek és az óvónénik együtt köszöntötték a tavaszt és ünnepelték a természet megújulását.

Az április hónap vidámsággal, hagyományőrzéssel és közös élményekkel telt meg óvodánkban.

A márciusi hónap igencsak mozgalmasan alakult óvodánkban - hagyományápolással, ünnepekkel, jeles napokkal.

A 2026-os év igen kedvezően indult gyermekszemmel: havazott napokon keresztül az országban, a városban.