Adventi készülődés a Fácán oviban

December első hétfőjén már kora reggel izgatottan várta minden kisgyermek a Mikulást.

Amint beértek az óvodába, segítségünkkel megtisztították csizmájukat, cipőjüket, és így raktuk ki az ablakba.

Előző héten versekkel, énekekkel készülődtünk erre a nagy napra. A Mikulás postaládájába már több hete gyűltek a kívánságokkal teli levelek, és szép számmal kerültek bele gyönyörű rajzok.

December 5-én, hétfőn délelőtt meglepetéssel várták az óvó nénik a kis óvodásokat, a Mikulás kesztyűje című mesét adtuk elő. Az  óvoda aulája már feldíszítve, gyönyörű, csillogó díszekkel teli karácsonyfával, fényekkel várta a csoportokat. Elsőként az advent első gyertyáját gyújtottuk meg, , majd az Adventi hírnök c. dalt énekeltük el közösen. Ezután következett a meseelőadás, amit a gyerekek nagyon élveztek, még napokkal később is felelevenítették ezzel kapcsolatos élményeiket.

Ki-ki visszatért ezután a saját csoportjába, ahol a nap fénypontjaként az ajándékkal teli csizmáikat találhatták a gyermekek.

December 6-án a Várhalmi és Fia Kft. Mikulása ajándékozta meg óvodánkat az általuk készített finom csokoládékkal, amit ebéd után el is fogyasztottunk.

Idén első alkalommal szerveztünk az egész óvodával és a szülőkkel közös kirándulást Gödöllőre, a Karácsony-házba. December 12-én, reggel 9 órára gyülekezett az óvoda előtt a sok érdeklődő, teli busszal indultunk útnak. . A Karácsony-ház gazdag karácsonyi kínálattal, ünnepi hangulattal, látnivalóval várt bennünket. Késő délutánra értünk vissza, fáradtan, de sok-sok élménnyel gazdagodva.

Az adventi készülődés  egyik fénypontja a Luca-napi vásár volt, amelyre már szintén hetekkel ezelőtt elkezdtük a készülődést a szülői munkaközösséggel együtt. Több asztal is várta a vásárolni vágyókat játékokkal, ötletes karácsonyi ajándékokkal, ékszerekkel, karácsonyi díszekkel megrakva.

Szeretnénk hagyományt teremteni az adventi vásárral, reméljük, hogy a későbbiekben is ennyire sikeres lesz. Nagyon sok érdeklődő volt idén, már a kínálat megtekintése is élmény volt.

Az adventi időszak lezárásaként a negyedik gyertya meggyújtására került sor a hét első napján.

Minden csoportban feldíszített karácsonyfa várta a gyerekeket, de az egész csoportszoba és óvoda díszbe, fényekbe öltözött. Karácsonyi verseket, énekeket tanultunk, hogy ezzel köszöntsük egymást és kívánjunk boldog ünnepeket.

A közös verselés, éneklés, gyertyagyújtás után a csoportba belépve csengőszó és meglepetés várta gyermekeinket. A karácsonyfa alatt lévő játékokat örömmel bontogattuk és sokat játszottunk velük az elkövetkező napokban.

Nagy megtiszteltetés érte óvodánkat, mert ebben az évben első alkalommal részt vettünk a madár neves utcák élő adventi naptárában, ahol a 12-es számot képviseltük.

Idén az advent minden hetére jutott valami jelentős, szülőket, gyerekeket és az óvoda dolgozóit egyaránt megmozgató esemény, amelyek megrendezésére reméljük a következő években is sort tudunk keríteni.

További képek a Galériában: