Április az Ófalusi Tagóvodában
Az április hónap eseményekben gazdag, tartalmas időszak volt óvodánk életében.
A tavasz érkezését számos élményszerű tevékenységgel tettük emlékezetessé a gyermekek számára. A Föld napjához kapcsolódva környezetvédelemmel, természetszeretettel foglalkoztunk. Beszélgettünk a Föld védelméről, szelektív hulladékgyűjtésről valamint a növények és az állatok fontosságáról. A témát sétákkal és megfigyelésekkel tettük szemléletessé. A hónap során, több óvodán kívüli sétát is tettek a csoportok, melyek során a gyermekek megfigyelhették a tavaszi természet változásait, a virágzó növényeket és az élővilág megújulását. A séták hozzájárultak a mozgásigényük kielégítéséhez és tapasztalatszerzésükhöz. Részt vettünk egy meseszínházi előadáson, mely nagy élményt nyújtott a gyermekek számára. Az előadás fejlesztette figyelmüket, fantáziájukat és érzelmi világukat. Az anyák napjára való készülődés során verseket, dalokat tanultunk, ajándékokat és meglepetéseket készítettünk. A gyermekek nagy lelkesedéssel szeretettel vettek részt az előkészületekben.
Veteményeskertünkben eldugványoztuk a dughagymákat. Összességében az áprilisi programok gazdagították a gyermekek ismereteit, erősítették közösségi élményeiket és támogatták érzelmi fejlődésüket.
Némethné Kesztler Mónika - tagintézmény-igazgató
További képek a galériában:
