Honlap testreszabása




készítette a honlap.hu

Áprilisunk

Áprilisunk

Április hónapja ismét sok közös élményt, játékot és tartalmas programot hozott óvodánk csoportjai számára. A tavaszi időszak változatos tevékenységei során a gyermekek számos új tapasztalattal gazdagodhattak, miközben közösségi élményeik, környezettudatos szemléletük és kíváncsiságuk is tovább fejlődött.

Április hónapja ismét sok közös élményt, játékot és tartalmas programot hozott óvodánk csoportjai számára. A tavaszi időszak változatos tevékenységei során a gyermekek számos új tapasztalattal gazdagodhattak, miközben közösségi élményeik, környezettudatos szemléletük és kíváncsiságuk is tovább fejlődött.

A húsvéti szünetet követően a gyermekek örömmel tértek vissza az óvodába, és izgatottan mesélték egymásnak ünnepi élményeiket. A csoportokban felelevenítettük a húsvéti hagyományokat, a fiúk vidám locsolkodással köszöntötték a lányokat, amely nagy örömet és jó hangulatot teremtett a közösségekben. A beszélgetések, mondókák és játékos tevékenységek során a gyermekek megismerkedhettek néphagyományaink jelentőségével és közösségformáló erejével.

Április 21-én tartottuk meg a Föld napjához kapcsolódó programjainkat, melyek során kiemelt figyelmet fordítottunk a környezetvédelemre és a fenntarthatóság fontosságára. A gyermekek játékos, gondolkodtató és ügyességi állomásokon keresztül ismerkedtek a Föld védelmének lehetőségeivel, a takarékoskodás jelentőségével, valamint a természet és az állatvilág megóvásának fontosságával. A különböző feladatok során fejlődött problémamegoldó gondolkodásuk, együttműködésük és környezetóvó érzékenységük. A Föld napjához kapcsolódóan a pedagógusok a gyermekekkel közös séták során szemétszedést is végeztek, amely jó lehetőséget biztosított arra, hogy a gyermekek közvetlen tapasztalatokon keresztül tapasztalják meg környezetünk tisztaságának fontosságát. A közös tevékenység hozzájárult a felelősségteljes, környezettudatos szemlélet alakításához és a közösségi összetartozás erősítéséhez.

Ebben a hónapban ismét vendégünk volt a Budakeszi Vadaspark zoopedagógusa, aki interaktív foglalkozással gazdagította a gyermekek környezeti ismereteit. A játékos bemutató során az óvodások közelebb kerülhettek az állatok világához, miközben fejlődött természetszeretetük és az élőlények iránti tiszteletük.

Az EduKido foglalkozások továbbra is nagy élményt jelentettek a gyermekek számára. Az építő és alkotó tevékenységek során fejlődött kreativitásuk, logikus gondolkodásuk, térbeli tájékozódásuk és együttműködési készségük. A gyermekek örömmel próbáltak ki új megoldásokat, és kitartóan dolgoztak közös alkotásaikon.

A hónap során a csoportok kirándulásokon is részt vettek. A Tulipán csoport a Természettudományi múzeumban tett látogatást, ahol óvodásoknak szóló ismeretterjesztő foglalkozáson vett részt a tárlat bejárása mellett. A gyermekek játékos formában szerezhettek új tapasztalatokat és élményeket. A Jázmin csoport az érdi Gyermekkönyvtárba látogatott el Föld napi foglalkozásra és az érdi Galériában is látogatását tette egy hangszerbemutató erejéig. A számos megfigyelés, közös élmény és tapasztalatszerzés igazán emlékezetessé tette áprilist.

Biácsi Bettina - óvodapedagógus

További képek a galériában: 

TÜNDÉRKERT galéria

Vissza