Edit utca- Az éltető föld. Ismerkedés a talajjal.

A Talaj Világnapja (dec. 5) alkalmából eljött hozzánk Tóth Adrienn, aki a Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont Földrajz tudományi Intézetének munkatársa.

Az interaktív előadás során megismertette a Levendula csoportos gyerekeket a talaj szerkezetével, fizikai tulajdonságaival, különböző típusaival. Felhívta a figyelmünket a talaj „gondozására”, a trágyázására. A gyerekek egy mesén keresztül kaptak ismereteket, hogy mennyire fontos életünkben a föld, hiszen e nélkül nincs élet. A föld nemcsak a növények termesztéséhez fontos, hanem sok állatnak (vakond, földigiliszta) ad otthont. Ezeknek az állatoknak nagyon sok hasznuk van. A vakond megeszi a kártevő rovarokat, amelyek a növények pusztulását okozza. A földigiliszta forgatja, lazítja, levegőzteti a talajt, segíti az esővíz elvezetését. Az elpusztult növényi és állati maradványokat is hasznos anyaggá alakítja át. A gyerekek egy rövid kis időre gilisztává válhattak, és játékosan ismerkedtek meg a gyűrűsféreg jellemző tulajdonságaival. Majd az ovisok szalvétából gilisztát készítettek. Mindenki megtapasztalta, hogy milyen tapintása van a homoktalajnak, a vályognak és az agyagnak. A gyerekek nagy lelkesedéssel különböző formákat készítettek belőle.

Biróné Seress Erzsébet

További képek a Galériában:

Címkék:
Kincses Óvoda zöld hírek