Elűztük a telet a Tállya oviban

Legkedveltebb télűző népszokásunk a farsang. A farsang a mókázásnak, a vidámságnak, a táncos mulatozásnak is helyet adó népszokás.

.  Mindhárom csoportunkban megtartottuk jelmezbálunkat. Ilyenkor a legizgalmasabb elfoglaltság, más ruhájába, „bőrébe” bújni. A gyerekek sokféle jelmezbe bújva riasztották el a rossz időt.

Vidám verseket, dalokat, mondókákat tanultunk, ezzel érzelmileg ráhangolódtunk az ünnepre. Az érzelmi ráhangolódást segíti az egész óvodánk díszítése, mindenhol farsangi szemüvegek, álarcok jelzik az ünnepi készülődésünket.

Számos ügyességi játékkal, versengéssel színesítettük a gyerekek délelőttjét, melyek a képességeiket is sokoldalúan fejlesztették. Az ötletes jelmezek, igazán mesés világba repítették a viselőiket ezen a szép farsangi délelőttön, mely minden gyermeknek emlékezetes marad.

Horváth Györgyi Tagóvodavezető

További képek a Galériában: https://www.kincsesovoda.hu/galeria-tallya/