Érdi Kincses Óvoda, Edit utca - Európai Mobilitás Hét

A Mobilitás Hetének jegyében a nagycsoportos óvodásaink is belekóstoltak a balesetmentes közlekedés szabályaiba. A város Főterén futóbiciklis ügyességi pálya épült, amin rendőri felügyelettel mehettek végig a gyerekek.

Idén az európai városok közt Érd is csatlakozott a Mobilitás Hetéhez, melynek szlogenje: „Fenntartható közlekedés a biztonság és egészség jegyében”. Ennek keretében Érd Megyei Jogú Önkormányzata és az érdi Rendőrkapitányság a nagycsoportos óvodásokat Autómentes Napra invitálta szeptember 24-én.

A város Főtérén a rendőrség futóbiciklis ügyességi pályát telepített, valamint közlekedésbiztonsági foglalkozást is tartott. Az Érdi Kincses Óvoda Edit utcai épületéből a Hóvirág-, Nefelejcs- és Napraforgó csoportosok kipróbálhatták magukat és bővíthették tudásukat a biztonságos közlekedés terén. Egy rendőrautót is rendelkezésünkre bocsájtottak, amibe a gyerekek beszállhattak - nagy örömünkre bekapcsolhattuk a szirénát és a fényjelzést is.

Csőzik László, Érd polgármesetere is kilátogatott hozzánk és a biciklis közlekedés előnyeiről, annak környezetvédelmi, egészségvédelmi fontosságáról mesélt a gyerekeknek.

Az előző években is szerveztünk már az érdi rendőrség segítségével hasonló programot óvodásainknak Szatmáriné Doloresznek köszönhetően.

Reméljük, a következő években is folytatódhat a jó kezdeményezés, hiszen mindannyiunk érdeke, hogy gyermekeink a „Fenntartható közlekedés a biztonság és egészség jegyében” nőjenek fel.

Mészáros Éva

További képek a galériában megtekinthetők.

243163261_516910186067308_7692894376298625743_n243161728_1139651410194259_2371276407270884138_n-crop

Címkék:
Kincses Óvoda Zöld hírek