Érdi Kincses Óvoda, Edit utca - Gyűjtés a kisállatoknak

Az Ukrajnában zajló szomorú események kapcsán intézményünk, az Érdi Kincses Óvoda adománygyűjtést kezdeményezett a szülők bevonásával.

A háború sajnos nem csak az ott élő lakosságot sújtja, hanem az állatokat is érinti - nagyon sanyarú sorsra jutnak azok a házi kedvencek, amelyeket a gazdák kénytelenek voltak hátrahagyni menekülésükkor.

Tudomásunkra jutott, hogy az Érdi Civil Állatmentők Alapítvány felvette a kapcsolatot olyan Ukrán menhelyekkel, amelyek a határhoz közeliek, naponta járják a környéket, és ha találnak elengedett állatot, akkor ellátják őket.

Március 16-25-ig adománygyűjtést szerveztünk óvodánkban az Érdi Civil Állatmentők közreműködésével az ukrajnai elhagyott állatok javára. A szülők segítségét kértük kutya-, macskatáp, kötszer, kiselejtezett takaró, ágynemű gyűjtésében. Intézményünk, mint átvevőpont kapcsolódott a kezdeményezésbe, ami sikeresen zárult, egy autónyi adományt sikerült összegyűjtenünk.

Óvodánk szívén viseli az állatvédelmet, ezért éreztük kötelességünknek segíteni.

Mészáros Éva