Érdi Kincses Óvoda, Edit utca - Magyar Kultúra Napja az óvodában

A Magyar Kultúra Napjáról egy kicsit másképpen emlékeztünk meg. „Nyitott kincses könyvespolc”-ot telepítettünk az óvoda főbejáratánál, a tornateremmel szemben.

A Magyar Kultúra Napját 1989 óta január 22-én ünnepeljük annak emlékére, hogy Kölcsey Ferenc ekkor tisztázta le nemzeti Himnuszunk kéziratát.

Ez a nap alkalmat ad arra, hogy nagyobb figyelmet szenteljünk hagyományainknak, gyökereinknek és a magyar kulturális értékeinknek.

Óvodánk, az Érdi Kincses Óvoda a Magyar Kultúra Napja alkalmából egy olyan „Nyitott kincses könyvespolc” kezdeményezést indít, amellyel a gyerekek olvasóvá nevelését kívánjuk segíteni az olvasó szülők példamutatásával. Ha a gyermek azt látja, hogy a szülei szeretnek olvasni, szívesen forgatják a könyveket, ő is követi a jó példát.

A „Hozz egy könyvet, vigyél egyet!” elvét követve minden elvitt könyv helyett visszavárunk egy otthonról hozott másikat.

Kincses könyvespolcunk változatos és folyton alakuló kínálatával egy izgalmas házi könyvtárat eredményez majd terveink szerint.

Könyvmegállókkal, nyitott polcokkal lehet már találkozni országszerte, melyeknek az a funkciójuk, hogy bárki bátran válogathasson. A mi célunk is ez, hogy az óvodánkba betérő szülők, nagyszülők, testvérek szabadon mazsolázhassanak az olvasnivalók közül. A környezettudatosság szellemében a „Kincses könyvek” adományokból, felajánlásokból érkeztek hozzánk. A mentett könyvekkel a régi könyvek becsületét is vissza szeretnénk hozni az olvasás szokásának megkedveltetése mellett.

Mészáros Éva