Érdi Kincses Óvoda, Edit utca - Meggyújtottuk a jóság fénylő mécseseit

Óvodánk hagyományos Márton napi lámpás felvonulásával koronáztuk meg a libás hetünket. Családi részvétellel vonult kicsi és nagy a Főtérre, ahol énekszóval és fénylő lámpásokkal emlékeztünk Szent Márton jócselekedeteire.

Óvodánk hagyományainak egyike a Márton napi lámpás felvonulás, melyet szülői-családi részvétellel november 12-én tartottunk meg.  Már egész héten erre készültünk a gyerekekkel- saját kezűleg készítették el lámpásaikat, Szent Márton legendájáról beszélgettünk, időjárásjóslásokat mondtunk. Dallal, mondókákkal, körjátékkal készültünk.

„Ha Márton fehér lovon jön, enyhe tél,

ha barnán, kemény tél várható.”

„Márton napján, ha a lúd jégen jár, akkor

karácsonykor vízben poroszkál.”

November 10-én a Forrás Néptáncegyüttes táncosával, Nagy Péter Gáborral, „Pöszi” bácsival belekóstolhattunk a Márton napi vigasságok hangulatába.

A hét lezárását és fénypontját a lámpás felvonulás jelentette. A gyülekezés alatt finom libazsíros kenyérrel, forró teával kínáltuk a szülőket, gyerekeket. Az óvoda udvaráról indulva a Főtérre vonult a menet a pislákoló mécsesek kíséretében. Az úton, a menet biztonságát az érdi rendőrök biztosították. Az intézmény területén maszkot hordó felnőttek nagy kört tettek az óvodától a Főtéren át a Katalin utcán végig gyermekeikkel.
Nagyon hangulatos volt a sötétben látni a rengeteg lámpást és hallani a felcsendülő libás dalokat.
A jóság fénylő mécsesei -mint mindig – most is melegséggel töltötték el a szíveket.

Mészáros Éva

Továbbik képek a galériánkban megtekinthetőek.