Érdi Kincses Óvoda, Edit utca - "... decemberi hópihén, fénylik már az ünnep"

Az adventi készülődés hangulata belengte az óvodánk életét is. Előbb a Télapót vártuk, majd az óvodai karácsonyi ünnep napjára díszbe öltözött az óvoda minden helyisége. A gyermekek felvették szép ruhájukat, és nem csak a testünk, de a lelkünk is „ünneplőbe öltözött”.

A december hónap minden évben a készülődés, izgatott várakozás jegyében telik el.

A Télapó érkezését verstanulással, dalokkal, hangulatos dekorációval készítettük elő. A „nagy „ napon minden gyermek az előtérben elkészített Télapó kuckóhoz látogatott, ahol a nagyszakállú már várta Őket. Vicces kérdéseket tett fel nekik, meghallgatta, mivel készültek a gyermekek, végül egy kis csomaggal ajándékozott meg minden óvodást. Jó volt látni a gyermeki hit eme megnyilvánulását.

A többi napon sem tétlenkedtünk. A tornateremben adventi vásár várta az érdeklődőket, melynek bevételéből finanszíroztuk a karácsonyi Gézengúz előadást.

Jótékony gyűjtést szerveztünk az Életfa csoport számára.

A csoportok különböző színes programokkal, tevékenységekkel hangolódtak az ünnepre. Volt mézeskalácssütés, Luca napi búza ültetés, rengeteg barkácsolás, ajándék készítés.

Az óvodai karácsonyi ünnep napjára karácsonyi díszbe öltözött az óvoda minden helysége. A gyermekek felvették szép ruhájukat, és nem csak a testünk, de a lelkünk is „ünneplőbe öltözött”. A karácsonyi zene, finom illatok, ünnepi díszítés segítette az ünnep átélését.

A Gézengúz együttes egy karácsonyi zenés műsorral, mesével alapozta meg a hangulatot. A terembe visszatérve a karácsonyfa alatt már várta őket az ajándék. A zene, a csillagszóró, a lágy fények és az ajándékok látványa elvarázsolta a gyerekeket. Félve közelítették a fát, de aztán annál nagyobb boldogsággal bontogatták az ajándékcsomagokat.

A délelőtt folyamán a Nefelejcs csoport gyermekei a Betlehemezés népszokásával örvendeztettek meg Bennünket.

A nap folyamán finom sütemények és gyümölcslevek is kerültek az ünnepi asztalra.

Úgy érzem, egy varázslatos hónapot töltöttünk el a készülődés közben a gyermekekkel közösen.

Köszönettel tartozunk a szülőknek a rengeteg felajánlott adventi vásári tárgyért, a jótékony adományokért, a Télapó csomagokért, a karácsonyi ünnepi asztal finomságaiért.

Gruber Éva

Tagóvoda-vezető

Továbbik képek a galériánkban megtekinthetőek.