Érdi Kincses Óvoda, Edit utca - Testközelben az állatorvos munkája

Óvodánk állatbarát, állatvédő szemléletét több programmal igyekszünk erősíteni.Az érdi Városközponti Állatorvosi Rendelőintézetben (Érd, Budai út 15.) tettünk látogatást két nagycsoportunkkal (Nefelejcs, Napraforgó).

Intézményünk szerencsés elhelyezkedésű, mivel 10 percre tőlünk található az állatorvosi rendelő.
Alkalmunk nyílt betekintést nyerni egy állatorvos munkájába. Megnéztük belülről a vizsgálóhelységet és a műtőt. A műtőben kipróbálhattuk a véroxigénmérőt, a pulzusmérőt is. Láttunk UH vizsgálatot, amit egy hasfájós kutyuson végzett éppen a doktor úr.
A gyerekek végig csendben és kíváncsian figyeltek, fegyelmezetten viselkedtek, ezért megengedték, hogy meglátogassuk a lábadozó állatokat is.
A kedvenc a rendelő cicája volt, aki a recepciós pulton dorombolva várja az ideérkezőket.

Az óvodások még napok múlva is emlegették az élményeiket, többen kijelentették, hogy ők is állatorvosok szeretnének lenni, ha felnőnek.
“ Az állatorvos munkája nehezebb, mint a rendes orvosé, hiszen az állatok nem tudják elmondani, mi fáj nekik!”   (Zamira 5,5 éves)

Továbbik képek a galériánkban megtekinthetőek.

Bencsicsné Hubert Enikő
Érdi Kincses Óvoda, Edit utca