Fácán Tagóvoda - Húsvéti barkácsolás

Az elmúlt években a pandémiás időszak alatt kevés lehetősége volt az óvodáknak a hagyományőrzése, nyitott programokra. Szerencsére, ahogy ez az időszak eltűnőben van, úgy tudjuk mi is szélesebbre nyitni kapuinkat.

A húsvéti ünnepre hangolódás jegyében barkácsolással, egybekötött szülőkkel közös délutánt szerveztünk az óvoda udvarán. Állomásokat hoztunk létre: kézműves foglalkozásokra invitálhatták szüleiket a kíváncsi gyerekek, melynek keretein belül a húsvéti dekorációkat, tojástartókat, díszeket készíthettek. Nagy sikert aratott mindegyik tevékenység, hamar elfogytak az alapanyagok és minden gyerek örült, hogy édesanyjával-édesapjával közösen alkothatott valami szépet. Ezeken felül kipróbálhatták magukat ügyesség terén is: közös akadálypályán kellett egymásra hangolódniuk a szülő-gyerek párosoknak, amit célba dobással zárhattak a végén.

Szép számmal érkeztek a kistesók is, akik boldogan vették birtokba az óvoda udvarát. Szerencsére a jó idő is nekünk kedvezett, úgyhogy minden felnőtt és gyermek örömét lelte a közös, nyitott délutánban.

Bozóki Emese