Fácán Tagóvoda - Szüreti Mulatság

Óvodánkban az őszi szüreti mulatságnak már évtizedes hagyománya van. A gyerekeknek mindig nagy élményt jelent hogyan készül a szőlőből a must. Az idei évben a kedvezőtlen időjárás miatt benti helyszíneken zajlott a szüreti mulatság.

Az idei évben óvodás gyermekeink szüleikkel kipróbálhatták játékosan a szüretet: szőlőt szemezhettek, szőlőt taposhattak, szőlőt préselhettek és a legvégén mustot kóstolhattak. A megvalósításban nagyon sok segítséget kaptunk a szülőktől, Rengeteg szőlőt hoztak be minden csoportba.

Az idei évben szeptember 17-én tartottuk a szüreti mulatságot. Először a Gézengúz együttes adott műsort óvodánk szép tornatermében az óvodánk összes csoportjának és gyermekének. Itt közösen énekeltünk, táncoltunk. A műsor után minden csoport a saját csoportjában tevékenykedett a szülőkkel együtt.

Volt ahol szőlőt festettek, volt ahol krepp papírból ragasztottak szőlőt, volt ahol színes papírból szőlőszemet ragasztottak, és volt olyan csoport is ahol parafadugóból festették a szőlőt a gyerekek a szüleikkel. Közben akinek kedve volt körforgás szerűen szemezhette, taposhatta a sok szőlőt. Több csoport előadta a szülők számára a héten tanult szüreti verset, és szüreti dalaikat játszották el.

A szülők aktív közreműködésével a gyerekek minden tevékenységbe részt vettek. Idén is a legérdekesebb a szőlő taposás és a préselés volt. Két apuka segített a szőlőpréselésben. A munka elvégeztével megkóstolhatták a csoportok a saját készítésű finom mustot.

Egy nagyon jó hangulatú szüreti délelőttöt tölthettünk el a gyerekekkel és szülőkkel.

Majercsák Réka

20210917_103251