Fácán Tagóvoda - TÖKjó Hét

Október 18-22-ig tartottuk óvodánkban a TÖKjó Hetet így mindennap ezen témához kapcsolódtak tevékenységeink. Kezdeményezésünkre a gyerekek szüleikkel otthon együtt faragtak tököket, amiket hétfő reggel be is hoztak az óvodába. A gyerekek nagy örömére ezekkel a tökökkel dekoráltuk az egész udvart.

Minden csoportban a gyerekek nagyon aktívak voltak és minden egyes udvari játék során szemlélgették a saját és a többi gyerekek faragott tök alkotásait.

A csoportok egész héten tökös feladatokat csináltak. Töklámpást festettek a kiscsoportosok, a középsősök fülpiszkálóval pöttyöztek, nagycsoportos gyerekek mozaik tököt ragasztottak, volt olyan csoport ahol közös képet készítettek tökmagokat ragasztottak és festették ki úgy a tököt és a ráragasztott tökmagot. Játékidőben töklámpást színezhettek, amellyel kidekorálták a csoportok a saját csoportszobáikat. Minden csoport szívesen tevékenykedett. A Tökös verseinket hamar megtanulták és örömmel mondogatták otthon szüleiknek. Akadtak olyan csoportok, ahol közösen is faragtak tököt, melyben minden gyerek részt vehetett. Megbeszéltük, mire való és miért jó a tök, mit csinálunk a magjával. Minden gyerek kipróbálta kikaparni a tök belsejéből a magot. Miután elkészültek a tökfaragással csináltunk velük egy csoportképet és közösen kivittük és elhelyeztük az óvodánk udvarán. A keddi tökfaragás annyira tetszett a gyerekeknek, és egyik csoportnak, hogy szerdán is hozott egy kisebb tököt és kérte, hogy azt is faragjuk ki a csoporttal közösen. Ebben is rész vett minden kisgyerek és ezt a kisebbik tököt is elhelyeztük az óvoda udvarán. A hét végén pénteken minden csoport és minden gyereknek készítettünk Volt olyan csoport, ahol tök hűtőmágnest kaptak, volt olyan csoport ahol pókot és csokit kaptak hozzá.  Kapott minden csoport egy oklevelet is. Úgy érezzük tartalmas hét volt a gyerekek számára, és úgy láttuk tetszett a gyerekeknek ez a Tök jó hét, mert minden nap boldogan mesélték szüleiknek és örömmel és kíváncsian jöttek reggelente óvodába.

Majercsák Réka

20211019_063837