Farsangi dínom-dánom, és télkergetés a Fácán tagoviban

Az idei évben rendhagyó módon készültünk a farsangra. A délelőtt folyamán pizsama-partyt tartottunk.

Már reggel pizsamában, hálóingben, köntösben, papucsban érkeztek a gyerekek. Ki az alvókájával, ki kispárnával a hóna alatt jött óvodába. Nagy derültséget keltett, hogy természetesen mi felnőttek is ennek megfelelően öltözve, kócosan, kávésbögrével a kezünkben fogadtuk őket.

A délután megrendezésre kerülő mulatságra már a szülőket is meghívtuk, a belépés feltétele a jelmezben való megjelenés volt. Anyukák, apukák, nagyszülők és testvérek ötletesebbnél ötletesebb, gyakran mókás, olykor kissé ijesztő jelmezekben vonultak fel. Az „eszem-iszom” standokat a folyosón állítottuk fel, ahová a szülők segítségével kerültek a finomabbnál-finomabb édes sütemények, sós rágcsálni valók. Az aulában eközben szólt a zene, ropták a táncot a tündérek, hercegnők, boszorkányok, űrhajósok, és szuperhősök. Vidám feladatokkal szórakoztattuk a vendégeket, volt újságpapíron táncolás, lufitáncoltatás, majd a vigasságot közös vonatozással zártuk.

Február 17.-én egy igazi busó látogatott el hozzánk, hogy közösen kergessük el a telet. Hozott magával kereplőt kolompot, hogy ne csak a jelmezétől, hanem a hangos zajongástól is megijedjen a tél. Ebben persze nagy segítségére voltak a gyerekek is, akik mindenféle hangszerrel, dobokkal, cintányérokkal, sípokkal, csörgőkkel és persze csujjogató rigmusokkal igyekeztek elűzni a hideget. Az óvoda udvarán rakott tűzben pedig elégettük az újságpapírból készített kisze babákat, és azokat a rajzokat melyeken a gyerekek rossz élményeiket örökítették meg. Úgy tűnik sikerrel jártunk hiszen hétvégére már hét ágra sütött a nap!

Kaszás Erika

További képek a galériában: https://www.kincsesovoda.hu/facangaleria/