Farsangra várva a Harkály Tagóvodában

A tél utolsó hónapja sem telt el izgalmak nélkül. A téllel kapcsolatos ismeretek rendszerezése után, Macis hetet tartottunk az óvodában. Beszélgettünk a néphagyomány szerinti időjósló napról, a népi megfigyelésről, vajon beteljesedik-e a medve jóslata.

A gyermekeket izgalmas, új vizuális technikák segítségével ösztönöztük kreatív képzelő erejük bátor alkalmazására. Az ezt követően időszak a farsang jegyében telt. A farsangi készülődés része volt a terem közös díszítése a gyermekekkel, melyben szívesen vettek részt, segítőkészek voltak. Felelevenítettük a régebbi jelmezes mulatságokat, beszélgettünk a farsangi népszokásokról, hagyományokról. Beszélgettünk arról, hogy vajon miért bújnak álarc mögé, miért öltöznek különféle jelmezekbe a farsangolók? Hiszen a farsang arról is szól, hogy átváltozunk, egy kicsit mások lehetünk, mint egyébként. A farsang, bolondozós nap a gyermekek életében. Ezen a napon együtt ünnepeltünk, a feldíszített csoportszobákban. Megrendeztük a hagyományos jelmezbemutatót. Érdekes játékötlettekkel, humoros versekkel, dalokkal, tánccal, vígassággal próbáltuk elűzni a telet, tettük színesebbé a farsangot. A témához kapcsolódóan, a Zenebona Társulat látogatott el hozzánk, a gyermekek nagy örömére. Csináljunk bohóciskolát című, vicces, zenés, játékos, zsonglőrködős előadásukkal, igazi farsangi hangulatot varázsoltak.

A cikket írta: Orbán Enikő, óvodapedagógus

További képek a Galériában:https://www.kincsesovoda.hu/harkalygaleria/