Harkály Tagóvoda - Decemberi ünnepek az óvodában

Az advent időszaka mindig fontos időszak az életünkben. Ez a négy hét számos tevékenységre adott lehetőséget.

Először is a hónap elején az évszaknak és a közelgő ünnepeknek megfelelően díszítettük fel óvodánkat, csoportszobáinkat.

A várakozás időszakában sok mikulásos és karácsonyi mesével, verssel, dallal ismerkedtek meg a gyerekek, és mindenki elkészítette a családja számára a karácsonyi ajándékát.

December 6-án – idén először- nem a csoportszobákba érkezett a Mikulás, a gyerekek nagy meglepődésére most a Télapó várta őket a tornateremben. Örömmel és kíváncsian nézték a gyerekek a nagy felfújható Mikulás és hóember között megpihenő alakot, akinek mindenkihez volt egy-két kedves, dicsérő szava. Kis óvodásaink mind jók voltak, mert senki nem kapott virgácsot, csak a finomságokkal megtöltött csomagokat. A gyerekek köszönetképp dalokkal, versekkel kedveskedtek a jóságos öregnek.

Karácsonyi ünnepünk ráhangolódásaként a Gézengúz együttes érkezett óvodánkba, egy karácsonyhoz kapcsolódó mesével. Az önzetlenség, a szeretet, a mások iránti figyelmesség, a jószívűség állt a mese középpontjában, melyhez több karácsonyi dalt is énekeltek az előadók interaktív előadás keretében.

Óvodai karácsonyi ünnepünket december 17-én, pénteken tartottuk meg. A nap különlegességét már reggel, az óvodába érkezés pillanatában érezhették a gyerekek, hiszen a bejáratnál egy gyönyörű díszben pompázó karácsonyfa várta őket, átöltözés után pedig a gyertyafényekkel és lámpásokkal díszített termekbe léphettek be.

Tízórai után a feldíszített karácsonyfát körbe állva versekkel, dalokkal köszöntöttük az ünnepet, majd mindenki elmondhatta a kívánságait. Nagyon pozitív tapasztalatunk volt, hogy a gyerekek nem csak tárgyakat, hanem igazi jókívánságokat is felsoroltak, pl., hogy az egész világ legyen egészséges.

A karácsony természetesen nem múlhat el ajándékok nélkül, melyeket nagy izgalommal és örömmel fedeztek fel, és vettek birtokba a gyerekek.

Az ünnepi hangulat fokozásaként az étkezéseknél nem a megszokott rendben, hanem összetolt asztaloknál ültek, ünnepi terítővel, szalvétával terítettek, és az asztali dísz gyertyafényénél, halk karácsonyi zeneszó mellett ebédeltek.

Délután, szüleik érkezésekor nagy örömmel vitték ki és köszöntötték fel az értük jövőket az  általuk készített kis ajándékokkal.

Tóth Gyuláné

További képek a galériában megtekinthetőek.

harkaly december 1zenes eloadas3