Harkály Tagóvoda - Februári programok

A tél utolsó hónapja eseményekben gazdag volt óvodánkban. Gyertyaszentelő napja körül macis hetünk keretében a medvékkel, a medvék életmódjával foglalkoztunk. Február nemzetközi eseménye volt a Téli Olimpia, melyet fontosnak tartottuk, hogy életkoruknak megfelelő szinten a gyerekek is megismerjenek.

A gyerekekkel kíváncsian vártuk, hogy vajon meglátja-e a medve az árnyékát február másodikán. Ehhez kapcsolódóan izgalmas téma volt a gyerekek számára az árnyék fogalma. A napfényben több erdei állat árnyékát megrajzolták, valamint árnyékszínház keretén belül báboztunk a gyerekeknek. Február nemzetközi eseménye volt a Téli Olimpia, melyet fontosnak tartottuk, hogy életkoruknak megfelelő szinten a gyerekek is megismerjenek.  Az Olimpiához kapcsolódó közös tevékenységeink, alkotásaink, játékaink során megjelent a szülőföld, a haza iránti szeretet; a magyarság tudat, az egy nemzethez tartozás élménye.

A gyerekekkel a téli hónapoktól vidám farsanggal búcsúztunk el, melyet Molnár Orsi zenés, táncos műsora zárt le. Hagyományainknak megfelelően télűző programunk legvégén a három csoport versekkel, énekekkel közösen zavarta el a telet.  A kiszebáb égetése közben közösen kívántuk, hogy a tűzben minden rossz eltűnjön és elégjen.

Gebri Zsuzsanna Judit

További képek a galériánkban megtekinthetőek.