Harkály Tagóvoda - Föld napja

Az április 22-i hét a Föld világnapja jegyében telt. A természetet szerető és védő ember személyiségjegyeinek kialakítását már az óvodáskorban el kell kezdenünk. Mit tehetünk az óvodás korú gyerekekkel?  Beszélgethetünk a jeles napokról, a környezetvédelemről, a veszélyeztetett állatokról, növényekről, a Föld népeiről. Mondjuk el, mutassuk meg, mennyire fontos, hogy odafigyeljünk a környezetünkre, értékelni mindazt, amit a Föld ad nekünk, tenni a környezet védelme érdekében. Ennek jegyében, a fő feladatunk a Föld megismerése, védelme, óvása volt. Beszélgetünk a Földről (bolygó, levegő, fény stb.), Földünk védelméről, a környezetszennyezésről, a szelektív hulladékgyűjtés fontosságáról. A lényeg, hogy ösztönözzük a gyerekeket bolygónk gondozására. A Föld világnapjához kapcsolódóan érkezett hozzánk a Zenebona Társulat, a Természetre hangolva című előadásával, mely nagy élményt jelentett a gyermekek számára. Az interaktív tréfás jelenetekkel, játékokkal, dalokkal, a gyerekek még közelebb kerülhettek az őket körülvevő, közvetlen környezetükhöz.

Orbán Enikő

Címkék: