Januári program a Harkály Tagóvodában

A szünet után a visszaérkező gyerekek izgatottak voltak, nagyon várták a társaikkal való találkozást.

A családdal töltött idő, mindig jótékonyan hat a gyerekekre, ami viselkedésükben is megmutatkozik. Az újév kezdetével, az idő múlásával, az évszakokkal, a hónapokkal foglalkoztunk. A téli évszak és időjárás megismerése után fontosnak tartottuk, hogy ismereteket nyújtsunk a gyerekeknek az állatvilág életével, a téli időszakban is. Ebben az életkorban már sok állatot ismernek, állatkerti látogatás, vagy mesék által, és általában érdeklődők, fogékonyak az állatokkal kapcsolatos játékokra, új ismeretekre.

Az új év első színházi programjával, a Portéka Színpad látogatott el óvodánkba. Nem először jött már hozzánk a társulat, akik most is interaktív formában, sok énekkel, mondókával fűszerezték a mesét, a gyerekek legnagyobb örömére. Az előadáson, állatokkal kapcsolatos mesejátékot láthattuk élő- és báb szereplőkkel. Az előadás a bábjáték, a mesemondás, az élőzenés daléneklés és a közönséggel való játékok sajátos ötvözete volt, vidám napot szerezve ezzel gyermekeink számára.

A cikket írta: Tóth Gyuláné óvodapedagógus

További képek a Galériában: