Kincses Hét az Érdi Kincses Óvoda Edit utcai épületében

Az elmúlt évekhez hasonlóan, május utolsó hetén óvodásainknak idén is megszerveztük a Kincses hetet, mely során egész héten délelőttönként, számos színes és érdekes program várta a gyerekeket.

A hét első napján mozgásos versenyekkel, vetélkedőkkel és ügyességi játékokkal készültünk óvodásainknak. A napot egy közös reggeli zenés tornával indítottuk. Az alapos bemelegítés után különböző helyszíneken kialakított versenyek, vetélkedők és ügyességi játékok következtek. Volt kincskeresés a homokozóban, horgászat, akadálypályás játékok, népi játékok, labdás ügyességi játékok, hullahopp karikás sorverseny.

Kedden sem volt idő unatkozni, hiszen ezen a napon ugrálóvár és kreatív tevékenységek várták a kicsiket és nagyobbakat. Barkácsolás során fontos szempont volt a fenntarthatóságra nevelés, így alkotásaink során újra hasznosítható anyagokat használtunk, pl: szívószálból nyakláncot fűztünk, újságpapírból csiga, ásványvizes palackból repülő, wc papír gurigából cica, joghurtos pohárból nyuszi és más csodás alkotások születtek.

A szerdai napot minden csoport fagyizással töltötte. A nagy melegben mindenkinek jól esett egy kis hűsítő.

Csütörtökön két program is várta a csemetéinket. Elsőként a Gézengúz Társulat vidám nyári zenés interaktív műsorát tekinthették meg az ovisok. Másodikként a Sirius Állat- és Természetvédelmi Alapítvány dolgozói tartottak előadást a kutyákról, kutyatartásról és az állatok felügyeletének fontosságáról. Ők két csodás és barátságos kutyussal érkeztek, amelyek nagy sikert arattak a gyerekek körében.

Pénteken a hét lezárásaként, a közelgő apák napja alkalmából megünnepeltük az Édesapákat, Apa-cuka napot tartottunk. Mindenki nagy izgalommal várta ezt a napot, amikor az Apukák is gyerekek lehettek egy kicsit és együtt mozoghattak, szórakozhattak. Egy közös reggeli tornával indítottuk, majd különböző helyszíneken kialakított ügyességi és mozgásos akadályokon, pályákon kellett bizonyítaniuk apáknak és gyerekeknek egyaránt a rátermettséget. Fáradtságot nem ismerve teljesítették a rájuk váró feladatokat: homokvár építésben éppúgy bizonyítottak, mint a zsákban futásban, a zenés mozgásos vetélkedőkön, mocsárjárásban, karika játékokban, „Adj király katonát” játékban, kreatív alkotásban, talicskázásban és kötélhúzásban. E csodás nap lezárásaként egy közös dalt énekeltünk a hős apáknak, majd „Elismerő Oklevél”-el jutalmaztuk őket.

Emlékekben, élményekben és izgalmakban gazdag hét volt, ahol kicsik és nagyok egyaránt jól érezték magukat.

Iván Mónika

óvodapedagógus

További képek galériánkban megtekinthetők: