Kutyavári Tagóvoda -Autómentes napunk

Autómentes világnapunk, már ötödik éve kerül megszervezésre, így immáron hagyománynak nevezhetjük.

Ezen a napon a szülők közreműködését is kérjük, mert különösen fontos, hogy az óvodások környezetbarát járműveken érkezzenek reggel. A délelőtti tevékenységek a közlekedés, a biztonságos közlekedés és a környezet védelmének fontossága témák körül csoportosulnak. Mindig a kezdeményezés a „mivel érkeztél az óvodába” kérdéssel indul, és mára már, akik több éve részt vettek ezen a napon, örömmel és büszkeséggel számolnak be a biciklijükről, a rollerjukról, kismotorjaikról és a sportos lábukról. Fontos a beszélgetések során megemlíteni a sok-sok lehetőséget, hogy az autón kívül milyen eszközökkel és mennyivel több élménnyel lehet az óvodába érkezni, ha az ember környezetbarát módot választja. A Csiga-biga csoportos gyermekek az óvodapedagógusok szervezésében interaktív foglalkozással tetézték ezt a napot. Az udvaron egy keresgélős játéktevékenység kapcsán beszélgettek elsősorban a biztonságos biciklis közlekedés eszközeiről, szabályairól, KRESZ táblákról, megfelelő magatartásról.

További képek galériánkban megtekinthetők: