Kutyavári Tagóvoda - "Együtt egy zöldebb karácsonyért" pályázatra jelentkeztünk

A pályázat témája Karácsonyfadíszek készítése újrahasznosított anyagból. Az elkészült alkotásokból a Játéksziget feldíszít egy Karácsonyfát, mely kihelyezésre kerül a Budapest Árkád Játéksziget üzletében.

Az alábbi linken lehet szavazni az Őzike csoportra december 1 éjfélig. Köszönjük ha ezzel is támogatják a csoportot!

Zöld Óvodaként kiemelt célkitűzéseink közé tartozik a gyermekek környezettudatos magatartásának alakítása, a természet szeretetére és védelmére való nevelés. Igyekszünk a mindennapok során is újrahasznosítás jegyében alkotni, barkácsolni, ezáltal is mintát adva a gyerekeknek. Fontos feladatunknak tartjuk, hogy a felnövekvő generációk még hatékonyabban óvhassák, és ezáltal élvezhessék a Földünk természeti értékeit.

A pályázat feltételeként az Őzike csoportos gyerekekkel közösen készítettük el az újrahasznosított karácsonyfadíszünket műanyag palackok és kupakok felhasználásával. Miközben a gyerekek örömmel alkottak és fejlődött kézügyességük, a fő célunk az volt, hogy megtapasztalják, ahogyan hulladékokból egy kis kreativitással készíthetünk valami szépet.

Jakubeczné Tünde

258220500_443676307098871_6710315998864276797_n

További képek a galériánkban megtekinthetőek.

Játéksziget pályázati felhívása

" Pályázat témája: Karácsonyfadíszek készítése újrahasznosított anyagból

Pályázat célja: A felelősen gondolkodó Játéksziget játékbolt hálózat célja, hogy felhívja a figyelmet a környezettudatos gondolkodásra, az újrahasznosítás fontosságára. Szeretnénk, ha a gyerekek látnák, hogy akár egy kidobásra ítélt kávékapszula, papírguriga, egy szép formájú üveg, egy kupak vagy épp egy üvegtető is alkalmas lehet arra, hogy némi fantáziával csillogó-villogó díszt lehessen varázsolni belőle a karácsonyfára!

Feladat: Készítsetek Játéksziget karácsonyfadíszeket újrahasznosított anyagból. Az alkotásnak mi nem, csak a Ti kreativitások szab határt. A munka során ugyanis többféle anyag és technika alkalmazható. A lényeg, hogy az elkészült alkotás

• újrahasznosított anyagból készüljön
  • alkalmas legyen karácsonyfadísznek (legyen rajta akasztó, a súlyát elbírja egy közepes méretű karácsonyfa)
  • szerepeljen rajta a Játéksziget logóban található delfin valamilyen formában

Nyeremények:

Fődíj: A beküldött pályaművekből egy szakmai zsűri választja ki az 1 db Fődíj nyertest november 26. és december 1. között. Fődíj: Formatex Kft. által forgalmazott játékok 100 000 Ft értékben a nyertes alkotást beküldő óvodai csoportnak.

Közönségdíj: Legtöbb szavazatot kapott alkotás díja: Formatex Kft. által forgalmazott játékok 50 000 Ft értékben. A közönségdíjra a legtöbb szavazatot kapott alkotást készítő óvodai csoport jogosult.

A fődíj kiválasztásánál a zsűri értékelési szempontjai:

• felhasznált, újrahasznosított anyagok változatossága, sokszínűsége
  • alkotás ötletessége
  • kinézete
  • kreatív kivitelezése
  • a közös munkában résztvevő gyerekek száma "

A nyertes ovikat a megadott e-mail címen és telefonon értesítjük legkésőbb 2021. december 3. 16:00 óráig

Forrás: https://jateksziget.hu/pages/egyuttegyzoldebbkaracsonyert-palyazat

Címkék: