Kutyavári Tagóvoda -Szeptemberi hírek

2022.szeptember elsején megkezdődött a 2022/2023-as nevelési évünk. Augusztusban az óvoda őszi díszbe öltözött, az óvoda dolgozói napokon keresztül szépítette, csinosította az óvoda minden zeg-zugát, hogy a gyermekek szép, esztétikus, számukra kedves, melegséget árasztó ősz színeivel fogadjuk őket.

A folyosókat és a csoportszobákat újra megtöltötte a gyermekek zsivaja. Sok élménnyel és beszámolóval érkeztek a gyermekek, örömmel, ölelésekkel, kézpacsikkal fogadták a régen látott pajtásokat. Az újonnan érkező gyermekek megszeppenve lépték át az óvoda bejáratát, tágra nyílt szemekkel mérték fel az óvoda belső terét, kíváncsisággal figyelték a már rutinosan közlekedő óvodás társaikat.

A már óvodába járt gyermekeknek a visszaszoktatás, az újonnan érkezőknek a beszoktatás vette kezdetét. A csoportok és az óvoda mindennapi szabályai, szokásrendje, az átrendezett új játékokkal való ismerkedés, az új kollégákkal, a csoportba érkező új gyerekekkel való megismerkedés feladataival teltek az elmúlt hetek.

Mindezek mellett programokkal is díszítettük a hétköznapokat. Részt vettünk rajzpályázatokon, megtartottuk az Autómentes világnapot.

Nyuszi csoportosaink egy közös alkotással, illetve két tehetséges gyermek vett részt egyéni alkotással az Európai mobilitási hét pályázatán. A Technológiai és Ipari Minisztérium és a Belügyminisztérium a 2022. évi Európai mobilitási hét keretében rajz, fotó- és kreatív pályázatot hirdetett „Ecsetes, bringás remekek” címmel. Az alkotások vegyes technikával készültek.

A másik pályázatban, a Bagoly csoportos tehetséges gyermekek vettek részt. A pályázati felhívás: Janusz Korczakra, a gyermekvédelem nagy alakjára emlékezünk halálának 80. évfordulóján. Az „Öreg Doktor” néven ismertté vált kiváló lengyel orvos, gyógypedagógus és nagy tehetségű író volt egyben, karizmatikus nevelő, hatalmas küldetéstudattal. Ennek kapcsán pályázati felhívással kívánunk élni az óvodás korú gyermekekhez, akik készítsenek „Gyermeki lét, gyermeki sorsok” témakörében művészeti és irodalmi alkotásokat (kisfilm, montázs, mese, novella stb.), valamint szakmai műveket (esettanulmány, helyzetelemzés, esszé), amelyek a ma gyermekének életét, mindennapjait, örömeit, szépségeit és/vagy nehézségeit, nevelőikkel és társaikkal lévő kapcsolataikat mutatják be.

A Bagoly csoportos gyermekek műve teljes mértékben tükrözi a gyermeki lét- lelkét. A mű domináns színe a rózsaszín, kedves arcú gyermekek, hercegnők, masnik, virágok találhatók rajta. A gyermeki pozitív lélek, a tiszta lélek, a mindenben való szépség meglátása nagyon jól kiolvasható az alkotásból.

Minden gyermekünknek kívánunk eredményes, élményekben és sikerekben gazdag nevelési évet!