Kutyavári Tagóvoda - "Tehetsz méh többet" pályázat

A méhecske és őzike csoport jelentkezett a "Tehetsz méh többet" nevű rajzpályázatra, amellyel szeretnénk felhívni a figyelmet a méhek szerepének fontosságára, megóvásukra.

Pályázati felhívás:

Forrás: https://palyazatok.org/tehetsz-meh-tobbet-rajzpalyazat-ovodasoknak/

" El sem tudjuk képzelni, milyen lenne az élet méhek nélkül, hiszen a beporzás miatt pótolhatatlan szerepet játszanak, nélkülük az ennivalók nagy része nem teremne meg. Védenünk kell őket, fel kell hívnunk a figyelmet arra, hogy milyen nagy veszélyben vannak.

A Tehetsz méh többet! program ezért óvodai rajzpályázatot hirdet 3-7 éves gyerekeknek, hogy saját eszközeikkel mutassák meg, milyen fontosak életükben a méhek.

pályázat kabalaállata, a Tehetsz méh többet! kampány egyik főszereplője Bolyhos, a kaptártól elkalandozott méhecske.

Az óvodások egyénileg vagy csoportosan készíthetnek rajzokat a pályázatra, három témában:

• Méhek zümmögnek a kertünkben.
  • Szeretjük a mézet!
  • Mi lenne velünk a méhek nélkül?

Óvodák pályázhatnak gyerekeik A4-es méretű rajzaival, amelyek bármely technikával készülhetnek:
ceruzával, zsírkrétával, filccel, festékkel. A rajzokat az óvoda gyűjtse össze, és postán küldje el a PANNON ÉRTÉKTÁR ZRT. 1255 Budapest, PF.: 136 címre. A kép hátoldalára írják jól olvashatóan a rajz címét, a pályázó óvoda nevét és címét, telefonos és e-mail-elérhetőségét, a készítő gyermek(ek) nevét, és az óvodai csoport megnevezését.
A pályázati részvétel feltétele, hogy az elkészült rajzok fotóját töltsék fel az Apáczai Tudástára oktatási portál (http://apaczai.tudastar.com) Tehetsz méh többet! menüpontjánál, és a kapcsolódó űrlapokat töltsék ki."

mehek zummognek a kertunkben forrai laura erdi kincses ovoda kutyavari tagovodajamehek zummognek a kertunkben faludi hanna lara erdi kincses ovoda kutyavari tagovodaja

mehek zummognek a kertunkben kis dora janka erdi kincses ovoda kutyavari tagovodaja

mehek zummognek a kertunkben kovacs vanda erdi kincses ovoda kutyavari tagovodaja

Címkék:
Zöld Hírek