Luca nap a Tündérkert tagóvodában

Óvodánkban idén decemberben, két év kihagyás után, újra megszervezésre került a Luca-napi vásár.

Ezt a hagyományt óvodánk régóta követi, sajnos a covid járvány egészen mostanáig nem engedte ennek lebonyolítását.

2022. december 9-én azonban, a Szülői Szervezet közreműködésével Tulipán csoportunkat teljesen vásári hangulatba öltöztettük és jobbára a családok által otthon, saját kezűleg készített és felajánlott tárgyakat kínáltuk vásárra, hogy új otthonra találjanak. Minden tárgyi ajándék és felajánlás, illetve az azokból befolyt összeg teljesen önkéntes és adomány jelleggel működött, mostanra sokadik éve, melyet aztán óvodánk csoportjaira fordítottunk. Boldogok voltunk, hogy a karácsonyi ünnepkör előtt ilyen kedves és meleg hangulatban, sok örömet és élményt szerezve a gyerekeknek élhettük meg hagyományunkat.