Mackó hét az Edit utcai épületben

A népi jóslat szerint február 2-án, Gyertyaszentelő napján a medvék viselkedése mutatja meg, hogy meddig tart még a tél. A néphit szerint ugyanis ezen a napon ébred fel először téli álmából a medve. Kijön a barlangjából és megnézi, hogy milyen az időjárás. Ha süt a Nap és meglátja a saját árnyékát, akkor úgy véli, még marad a télies idő, így visszabújik a helyére 40 napra, viszont ha hideg időt tapasztal, akkor kinn marad, mert hamarosan beköszönt a tavasz.

Természetesen a hétre tervezett foglalkozások is erre a témakörre épültek. A gyerekekkel fény-árnyék játékot játszottunk, így tapasztalat útján figyelhették meg, hogy még hosszú tél várható.
A gyerekek a közös beszélgetések során felidézhették eddigi ismereteiket a medvével kapcsolatosan, emellett még bemutathatták az otthonról hozott kedvenc plüss macijukat is. A közös verselések, éneklések és mozgásos tevékenységek alkalmával minden gyermek megtornáztathatta, megtáncoltathatta saját dörmögőjét. Szabad játék alatt medvebarlangot készíthettek. Medvetalpon ugrálhattak végig, erősítve koncentrációs készségüket és mozgáskoordinációjukat.
A kézműves tevékenységek során figyeltünk a fenntartható nevelésre: wc papír gurigából szebbnél-szebb medvék kerültek ki az ügyes kezek alól. A gyermek számára a legnagyobb örömet a tésztából készült és általuk megformált macik jelentették. Az elkészült finomságot mindenki jóízűen elfogyasztotta. Kreativitásunk és leleményességünk is azt bizonyította, hogy a gyermekek változatosan és tevékenyen tudtak megismerkedni a jeles nap hagyományaival és magával a barnamedvével.

Az óvoda előterében mackó-kiállítást készítettünk, így a barna bundások is részesévé válhattak az óvoda mindennapi életének.

Biróné Seress Erzsébet óvodapedagógus

További képek a Galériában:https://www.kincsesovoda.hu/galeria/