Madáretetés a téli hónapokban

A hideg, téli időjárás beköszöntével az eddigi hagyományokhoz híven idén is kikerültek az óvoda udvarára a madáretetők, melyeket folyamatosan élelemmel töltünk meg. Az etetők mellett szintén fontos eleme a madarak gondozásában az itató is, ami szintén rendelkezésre áll az udvarunkba látogató madarak számára

A kisgyermekeknek fontos, hogy minél előbb megmutassuk, mennyire szükséges a madarak védelme, hiszen ebben a korban még nagyon fogékonyak az efféle ismeretekre. Kipp-kopp a hóban mesén keresztül megbeszéltük a szegény kis madárka keserves életét a téli hónapokban, s ezzel máris megnyertük a madáretetés híveinek őket. A gyerekek nagy örömmel készítették a „madár csemegét”: ketté vágott almába napraforgószemeket szurkáltak, majd közösen kiraktuk a bokrok alá. Játékos formában gazdagítottuk ismereteinket a madarak életéről, védelméről. Képeket, mesekönyveket nézegettek. Madarakról szóló dalokat hallgattuk, táncoltunk, utánoztuk mozdulataikat, verseltünk, mondókáztunk, megismerték hangjukat. Kreatív tevékenység során madáretetőt készítettünk, gyakorolva a vágás és a ragasztás technikáját. Szabad játék alatt a gyermekek térbeli labirintus során eljuttatták a madáretetőhöz a magvakat. Ez a fajta játékos tevékenység az érzelmi életük, az empátia készségük fejlesztése mellett a térbeli tájékozódásukat is fejlesztette.

Biróné Seress Erzsébet

Címkék: