Március 15. nemzeti ünnepünk megemlékezés a Kincses óvodában

Hogyan tegyük a gyerekek számára is átélhetővé nemzeti ünnepünket?Ez a kérdés vetődött fel nevelőtestületünk megbeszélésén amikor arra jutottunk, hogy korhű ruhákkal, zenével. Oda varázsolunk egy huszárt, aki zenével és ruházatával ahhoz tartozó eszközök bemutatásával emlékezetessé teheti gyermekeink számára ezt az ünnepet.

Az ünnep hangulatát az óvoda helyiségeinek, ablakainak díszítésével alapoztuk meg, amelyben megjelenítettük az adott ünnepre jellemző színeket, szimbólumokat.

Mozgásos tevékenységbe ágyazva a ritmikus járásnál úgy menetelünk, mint a katonák. Az új mozgáselemnél vagy annak gyakorlásánál egyensúlyoztunk a bástyákon, megmásztuk a várlétrát, átugrottunk a várárkot.

Az énekes játékokban a „Fehérvári kapitány üzenetet küldött…” nem csak a térformát, de az egyenletes járást is gyakorolhatták gyermekeink.

Egy hetes program keretében meghívtuk a Zenebona társulatot melyben; a Dalos Toborzó előadás Március15. nemzeti ünnepünkhöz készült, melyben játékos bátorságpróbák kötik össze legismertebb 1848-as dalokat. Sanyi huszár bemutatta ruháját és kardját, felharsant a riadókürt, és a hazafias nóták mellett a hegedűn felcsendültek a palotás dallamai is.

Gyermekeinkben megmaradt élmény abban mutatkozott meg, hogy még egy hétig öltözködés közben is a Kossuth Lajos azt üzente…nótát hallgattuk tőlük.

Kardos Ildikó óvodapedagógus

További képek a Galériában: https://www.kincsesovoda.hu/galeria/