Március a Kutyavári tagóvodában

Márciusi hónap sem telt el programok és élmények nélkül.

Óvodánk „tavaszi ruhába” öltözött, végre itt a szép tavaszi napsütés és a virágok illata tölti meg a levegőt. A csoportszobák és az aulák, a virágos, színes dekorációt kaptak. A bejáratunk is megújult, tavaszi-rózsaszínű dekorációból állítottunk össze egy installációt, amely a tavasz szépségét, az anyák napi és a húsvéti meghittséget tükrözi.

A csoportok többsége nem feledkezett meg a „nőkről” sem. Több csoportunkban a fiúkkal készítettünk egy-egy kedves kis meglepetést, és Nőnap alkalmából köszöntöttük a lányokat.  Nagyon kedves ez az alkalom, a lányok mindig megszeppenve veszik át az ajándékokat. Az apukáknak és fiaiknak is köszönjük a kedvességet, egy –egy csokival vagy virággal gondolnak ránk is ezen a napon.

Március elején tartottuk, az Újrapapír világnapot. Ennek a programnak keretén belül a papír a fő témánk, mint mindennapi életünk eléggé fontos eszköze. Beszélgetünk a gyártásáról, használatáról, fajtáiról, de legfőképpen az újra hasznosításáról. Ennek a téma kapcsán a szemét-mentességre való törekvés, a szemetelés szabályai, szelektivitás fontossága, annak szükségessége, mi történik a kiválogatott hulladékkal és sok egyéb témához való kérdés is előtérbe kerülnek. Célunk a környezettudatos magatartás formálása ezzel a programmal, de nemcsak gyermekeknek, hanem a szülőknek is. Minden csoportunkban az újra papír világnap alkalmából barkács délelőttöket és délutánokat szerveztünk. Több csoportban ezek a barkács délelőtt vagy délután szülős program volt, ahol a szülőkkel és gyerekekkel együtt beszélgettünk a témáról, illetve gyakorlatban is megtapasztalhatták, hogy milyen ötletes lehet egy-egy papaír hulladék felhasználása. Nagyon sok féle alkotás született, minden témában. A virágoskerttől kezdve, a papír játékok, manóházak, bábok, akvárium, fejlesztő és logikai játékok át, a bábszínházig.

Március 15-dikére az óvodánkban is megemlékeztünk. A gyerekek nyelvén dolgoztuk fel a témát. A nagy csoportosok a környéken található emlékműveket is meglátogatták. Saját készítésű zászlókat vittek magukkal. A csoportokban nagyon kreatív alkotások készültek. Kokárdát, zászlókat, huszárokat, lovakat, csákókat kreáltak a gyermekek festés, ragasztás, origami technikákkal, természetesen az újrahasznosítás jegyében.

Március 16-án tartottuk Szakmai napunkat, amely hagyományt a pandémia ideje alatt nem tudtuk megtartani, most újra szervezhettük. A témánk Külső világ tevékeny megismerése környezeti tartalommal, a Lépten-nyomon környezeti nevelő program bemutató foglalkozása. A Róka csoportban tartottuk a foglalkozást és a róka csoportos gyermekek vettek részt rajta. A pedagógusok számára nagyon hasznosak az ilyen alkalmak, ahol szakmai tapasztalatokat és újabb ismereteket lehet szerezni. A szakmai tudás frissítése és a pedagógusok közötti információcserék a szakmai munka minőségére nagyon nagy pozitív hatással bír. Örömmel látogattunk mi is másik óvodákba, ahol szintén különféle érdekes és színvonalas programokon vehettünk részt.

Március 22-én a víz világnapja alkalmából, projekt nap keretén belül szerveztünk programot. Az épületben és az udvaron 5 állomást hoztunk létre. Ahol a vízi élővilágra, annak védelmére és a víz fontosságára hívtuk fel a figyelmet. Ezt a témát elsőként szerveztük ilyen formában. A visszajelzések alapján élmény teli és szórakoztató volt a gyermekek számára.

Csernyák Györgyi Tagóvoda vezető

További képek a Galériában:https://www.kincsesovoda.hu/kutyavari-galeria/