Márciusi híreink a Harkály tagóvodából

Március első felében (február 23-án tartott sikeres kiszebáb égetés, télűző rendezvényt követően), az ébredező természet volt a témánk. A témával kapcsolatos mesékkel, versekkel, dalokkal, mozgásos játékokkal, kreatív ötletekkel sikerült közelebb hozni a gyermekekhez a tavasz fogalmát.

Évek óta, egyre kedvesebb hagyománnyá vált óvodánkban, hogy nőnap alkalmából virággal, apró ajándékokkal lepik meg a fiúk, a lányokat. Ez idén sem történt másként.

Március 15.- Nemzeti ünnepünk kapcsán, az ünnep lényegét szerettük volna megéreztetni a gyerekekkel. Beszélgetünk arról, melyik országban élünk, milyen jelképekről ismerjük fel (zászló, magyar nyelv, címer), miért tűznek kokárdát az emberek ezekben a napokban a ruhájukra? Egyáltalán mi is az a kokárda? Fontosnak tartottuk, hogy a gyermekekben tudatosuljon, hogy ezen az ünnepen azokra a bátor katonákra emlékezünk, akik a mi hazánkért harcoltak.

Március 17-én, az érdi Óvodai Szakmai Napok keretében, Molnár Ildikó, logopédus, gyógypedagógus, tanár, tartott színvonalas szakmai előadást a város óvodapedagógusainak. Az előadás címe-Mozgásterápiák logopédus szemmel-mozgás és beszéd kapcsolata, volt. Érd több óvodájából képviseltették magukat az érdeklődő óvodapedagógusok.

A víz világnapján, március 22-én, Dr. Benedek Veronika, a Magyar Madártani Egyesület munkatársa interaktív előadást tartott a vízi madarakról, vízben élő állatokról. Nagy sikere volt, a gyermekek nagyon élvezték.

Cikket írta: Orbán Enikő óvodapedagógus

További képek a Galériában: https://www.kincsesovoda.hu/harkalygaleria/