Márciusi Kavalkád a tündérkert tagóvodában

A március hónap igazán színesre sikeredett a Tündérkert Tagóvodában. A programok kavalkádjából minden hétre jutott, így egy percet sem unatkoztunk.

. Március elején és végén is meglátogatott minket régi barátunk, a Budakeszi Vadaspark pedagógusa, újabb tematikus interaktív foglalkozásokkal és különleges élő álatokkal.

Március 15-e előtt Papp Ágnes bábszínész varázsolta el a gyermekeket Meseerdő bábszínházával, mely zenés-mesés előadást a gyerekek csillogó szemmel figyelték.

Március 21-én a mi óvodánkban került megrendezésre az Óvodai Szakmai Napok keretein belül a Zöld Szív Ifjúsági Természetvédő Mozgalom előadása. Az Érdi Kincses és Szivárvány Óvódákból, az érdi bölcsődékből és Ráckeresztúrról is érkeztek a kíváncsi kollegák, hogy részt vehessenek Orgoványi Anikó, a Zöld Szív alapító elnökének szemléletformáló természetvédő programján.

22-én a Víz világnapjáé volt a szerep az oviban és a jó időnek köszönhetően játékos állomásokon -ügyességi feladatok, akadálypályák, gondolkodtató, figyelmet igénylő feladatok- próbálhatták ki magukat és bővíthették tudásokat a gyermekek az óvoda udvar teljes területén. És bár a vízfogyasztás és a vízzel való takarékoskodás fontos szerepet tölt be a mindennapjainkban is, ezen a napon különösen odafigyelünk, hogy essen szó a víz szerepéről és fontosságáról, felhasználhatóságáról és tisztításáról. Óvodánk ebben az évben az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet által meghirdetett pályázaton is részt vett, mely a Víz világnapja alkalmából vízivást népszerűsítő HAPPY-hetet hirdetett, melynek célja, hogy a fiatalok folyadékpótlás céljából elsősorban vizet fogyasszanak.

És ha már tavasz, akkor nem maradhat el a tavaszi fotózás sem. Március utolsó hetében sort kerítettünk minden csoportban az egyéni- és csoportos fotózásra is, mely külön élmény minden kisgyerkőc számára, hogy egy tematikusan berendezett stúdió előtt készülhetnek róla képek. A fotókat később az anyák napja, illetve a ballagás apropóján is felhasználhatjuk.

Biácsi Bettina

További képek a Galériában: https://www.kincsesovoda.hu/galeriatunderkert/