Ófalusi Tagóvoda - Együtt egy Zöldebb karácsonyért

„Együtt egy zöldebb Karácsonyért” pályázaton vettünk részt. Újrahasznosított anyagokból karácsonyfa díszeket készítettünk, majd elküldtük a kiírt pályázati helyre. A gyerekek ajándékcsomagot kaptak a kitartó, kreatív munkájukért.

Csoportjaink részt vettek az „Együtt egy zöldebb Karácsonyért „pályázaton.
Nagy lelkesedéssel és örömmel, különböző technikákkal készült karácsonyfadíszeket készítettek a gyermekek újrahasznosított anyagokból. Evőkanál meghajlításával és festésével dísz, valamint sodrott alufóliából csillag készült el.
A részvételért ajándékban részesültek gyermekeink. Az elkészült alkotásokból a Játéksziget
Feldíszített egy Karácsonyfát, mely kihelyezésre került a Budapest Árkád Játéksziget
Üzletében.

"Pályázat témája: Karácsonyfadíszek készítése újrahasznosított anyagból
Pályázat célja: A felelősen gondolkodó Játéksziget játékbolt hálózat célja, hogy felhívja a figyelmet a környezettudatos gondolkodásra, az újrahasznosítás fontosságára. Szeretnénk, ha a gyerekek látnák, hogy akár egy kidobásra ítélt kávékapszula, papírguriga, egy szép formájú üveg, egy kupak vagy épp egy üvegtető is alkalmas lehet arra, hogy némi fantáziával csillogó-villogó díszt lehessen varázsolni belőle a karácsonyfára!"

Forrás:https://jateksziget.hu/pages/egyuttegyzoldebbkaracsonyert-palyazat

Címkék: