Ófalusi Tagóvoda - Madárvédelem, madárgondozás

A hideg időjárás beköszöntével a madarak számára nemcsak a táplálék összegyűjtése, hanem az ivóvíz és a napi higiénia biztosítása is nehézzé válik. Ezért hangsúlyozzuk gyermekeink számára annak fontosságát, hogy  a lehető legtöbb madáretető mellett madáritatót is ki kell helyeznünk.

Az első tartós fagyok beköszöntétől, a fagyok megszűnéséig folyamatosan gondozzuk a kertünk madarait. December elején felújítottuk és rendbe tettük a madáretetőinket és odúinkat.

A különböző magkeverékek mellett madárkáinknak leggyakrabban napraforgó, köles, búza, dió és alma került terítékre.

Megfigyeltük az ablakunkból, hogy a cinkegolyóknak mennyire örültek és milyen ügyesen csipegették a cinkéink. A cinkék mellett őszapóka, szarka, kerti rozsdafarkú látogatta etetőinket.

A madarakról karácsonykor sem feledkeztünk meg. Madárkarácsonyunk alkalmából madárkaláccsal ajándékoztuk meg madarainkat, melyet megolvasztott faggyúból és magok keverékéből gyúrtunk.

További képek a galériánkban megtekinthetőek.

Ófalusi Tagóvolda óvodapedagógusai

Címkék: