Tállya Tagóvoda - Decemberi eseményeink

Mézessüti

Óvodánk „méhecskéi”, azaz a Méhecske csoport részt vett a „Tehetsz méh többet!” pályázaton. Az óvodások csoportosan készítettek kreatív tárgyat, mézeskalácstésztából és méhviaszból. A pályaművel elnyerték a fődíjat. Ennek a pályázatnak, kampánynak a lényege, hogy felhívják a figyelmet a méhek ökológiai fontosságára.

A pályázat nyereménye, hogy ellátogatott az óvodánkba Szabó Zsófi színésznő-műsorvezető, aki Bolyhos kalandjairól mesélt a gyerekeknek, utána pedig a Nektár Zenekar minikoncertet adott. Ezen felül 10 kilogramm magyar termelői mézet biztosítottak óvodánk számára.

Adománygyűjtés

Óvodánk részt vett egy kezdeményezésben: nehéz körülmények között élő óvodásoknak gyűjtöttünk. A kezdeményezés célja az volt, hogy egy – egy tábla csokival tegyük szebbé a gyerekek ünnepét. Köszönet a szülőknek, hogy rekordidő alatt gyűlt össze a kitűzött mennyiség.

Ezen kívül ismét csatlakoztunk a „cipős doboz” akcióhoz is. Kis óvodánkban 21 cipősdoboz gyűlt össze, amiért szintén nagy köszönet a szülői közösségnek!

2022.12.21.

Juhász Adrienn – Kis róka csoport

További képek a Galériában: