Tállya Tagóvoda - Gyermekhét

Gyermekhetet tartottunk a Kincses Óvoda-Tállya Tagóvodájában. Ezen alkalomból minden napra különböző programokat terveztünk a gyerekeknek.

Megpróbáltuk úgy összeállítani ezeket, hogy minél színesebbek, szórakoztatóbbak és izgalmasabbak legyenek. Vidám hangulatban zajlott a hét.

Hétfőn a gyerekekkel ellátogattunk a Záportározónál található játszótérre, ahol önfeledten csúzdázhattak, mászókázhattak, hintázhattak.

Kedden arcfestéssel, lufi hajtogatással kedveskedtünk az ovisoknak. A hátsó udvaron aszfaltrajzokkal fotózkodhattak a gyerekek. A hangulatot tovább fokozta két rendkívül szórakoztató bohóc (óvódánk 2 pedagógusa) előadása.

Szerdán a csemeték kipróbálhatták az agyagozást és a batikolást, ahol nagyon kreatív és mutatós emléktárgyakat és ruhadarabokat készíthettek, amiket büszkén hordhatnak.

Csütörtökön egy játékos-mondókás- verses- egészségmegőrző vitamintornán vehettek részt. Vendégünk volt ezen a napon Kissné Matkó Gabriella a Kiss hangszerboltból, aki egy zenés-táncos műsorral kedveskedett óvódánknak. Egy koreográfia bemutatásával és megtanításával bekukkanthattunk a néptánc és a népviselet szépségeibe.

Frissítőként limonádét készítettünk a lurkókkal, és azzal hűsítettük a forró nyár eleji nyarat.

Pénteken a gyermekek egy kincskeresésen vehettek részt. Állomásról állomásra egyre ügyesebben oldották meg a kihívásokat, hogy azután a végén megküzdjenek a sárkánnyal és visszajuttassák a királylánynak a varázsgyöngyöket, amiket a szörnyeteg rabolt el Tőle. Természetesen a jutalom sem maradhatott el: a királylány minden egyes kis hősiesen helytállt harcost meglepett egy-egy varázserővel rendelkező gyönggyel, amit a három csoport egy közös fagyizással ünnepelt meg az udvaron.

A gyermekhét lezárásaként minden kis ovis egy szélforgóval térhetett haza.

Némethné Teisenhoffer Valéria – Süni csoport

tallya_gyermekhet_2022_1