Tállya Tagóvoda - Látogatás az Magyar Földrajzi Múzeumban

Óvodánk éves tevékenységi terve illeszkedik a nemzetközi világnapokhoz, amelynek kapcsán próbálunk témához illő kirándulásokat vagy látogatást szervezni.

Január 23 a Kultúra világnapja alkalmából kis óvodánk két csoportja (Méhecske és Süni csoport) felkerekedett, hogy tömegközlekedéssel Érdligetről fel Érd központba utazzon és megtekintse Érd egyetlen múzeumát a Magyar Földrajzi Múzeumot.

A helyközi buszon mind a buszsofőr mind az utasok, felettébb figyelmesek és előzékenyek voltak, így minden kisgyerek le tudott ülni és kényelmesen, biztonságosan utazni. Mi cserébe nagyon közlékenyek és kedvesek voltunk velük, a gyerekek szívesen és bátran válaszoltak az utasok kérdéseire, hogy múzeumba megyünk, és melyik óvodába járnak.

A buszról a Főtéren szálltunk le, ahol megálltunk egy kis időre a felvont lobogók előtt, hogy megbeszélhessük melyik milyen zászló és meghallgathassuk a minden órában megszólaló harangjátékot.

Látogatásunkat előre jeleztük a múzeumnak, és az ott tartózkodásunk időtartamát is megbeszéltük.

A múzeumban a két csoport különvált, hogy a gyerekek ne zsúfolódjanak egy-egy látnivaló előtt. A Méhecske csoport az „Érd elszórt természeti kincsei” állandó kiállítást tekintette meg, míg a Süni csoport a „Magyar utazók és felfedezők” tárlatát. A gyerekek a kipreparált egzotikus állatokon és trófeákon kívül azt is megcsodálhatták, hogy milyen nagy egy elefánt agyara vagy mekkora testközelből egy orangután.

Külön élmény volt a gombnyomással forgatható óriás földgömb és a fejhallgatón hallgatható énekes rigó éneke.

Az emeleten található, több témakört megjelenítő diorámákban olyan állatokat is láthattunk, amelyek bár Érden őshonosak, mégis a mai gyermekek számára már nehezen megfigyelhetők egészen testközelből.

Az ősember makett töltötte el a legnagyobb izgalommal és csodálkozással őket, hiszen bár makett, mégis nagyon részletes, élethű és kidolgozott. Megbeszéltük az ősember és a ma élő ember közötti különbségeket, és hogy miért könnyebb manapság az élet.

Sajnos ezúttal csak egy órát tudtunk eltölteni a múzeumban, mert igazodnunk kellett a buszhoz és az óvodai napirendhez is. Mégis hiszem, hogy ezzel a múzeumlátogatással is hozzájárultunk ahhoz, hogy a világra nyitott, érdeklődő, kultúrát szerető „kisembereket” neveljünk a szó legnemesebb értemében.

2023.01.31.

Dakó Hajnal – Süni csoport