Tállya Tagóvoda – Májusi eseményeink

A Föld napja alkalmából, (igaz áprilisban van) a Jószomszédság Könyvtára fogadott minket májusban, egy nagyon kedves interaktív mesével, amiben a mese hősei egy hőlégballonnal utazták körbe a Földet.

Sok állattal találkozhattunk, izgalmas történetekkel és a gyerekek is „meglovagolhattak” különböző állatokat: ló, elefánt, zebra, amelyeket a kedves könyvtáros néni készített. A mese után végig nézhettük a szereplőket sorban és feleleveníthettük a történetek részleteit. Ajándékba pedig kaptunk egy kézzel készített hőlégballont. A gyerekek nagyon élvezték, türelmesen, szeretettel fogadták a mesét.

Az anyák napja egyéni köszöntésekkel zajlott, ami már hagyomány óvodánkban. Izgalommal készültek a kis drágáink, meghatók voltak a köszöntések. Ebből az alkalomból, ahogy minden évben, műsort adtunk a közeli Idősek Otthonában. Idén a Róka csoport készült. A műsoron a gyerekek megszeppenve, de nagyon fegyelmezetten és lelkesen adták elő a műsort. A kedves néniknek ajándékkal is készültünk, amit együtt osztottunk ki a gyerekekkel.

A Madarak és Fák napja alkalmából a Záportározóhoz kirándultunk, hogy megfigyeljük a természetet. Megnéztük mennyi sok fát ültettek és megbeszéltük miért nagyon fontos a fák szerepe az életünkben, a környezetben. Megfigyeltük az ott repdeső madarak viselkedését. A kilátóhoz felsétálva körbe néztünk, és megcsodáltuk mennyi zöld terület vesz körül minket és megbeszéltük, hogy ez miért fontos. Végezetül egy nagy ringló szilvafa körül énekeltünk.

Juhász Adrienn – Kis róka csoport