Tállya Tagóvoda - November az újrahasznosítás jegyében

Tevékenyen teltek a Méhecske csoport napjai november hónapban.

A  - Városunk nevezetességei, falu-város összehasonlítása- témahéten a gyermekekkel készítettünk egy városkát, újrahasznosított anyagokból. A házak alapját kiürült kávésdobozok adták, a nagyobb épületek cicaeledeles dobozokból készültek. A gyermekek nagyon élvezték az építkezést: a panelházak oldalának beburkolását színespapírral, az ablakok felragasztását, az úttest összeállítását.

A városkánkról készült kép az ALDI Internetes hírfolyamára is kikerült, amire nagyon büszkék vagyunk. Hamarosan a városkánkban is hullani fog a hó és az ünnepek közeledtével egy Karácsonyfát is kapnak az apró lakók.

Óvodánk is elindult a Játéksziget „Együtt egy zöldebb Karácsonyért” című pályázatán, melynek témája Karácsonyfadíszek készítése volt, újrahasznosított anyagokból. A feladat izgalmas részét az adta, hogy a díszen valamilyen módon szerepeltetni kellett a Játéksziget logóállatkáját, a delfint. Az alábbi fotókon látható az elkészült pályamű. Az akvárium egy üres vitaminos doboz lett. A kövek festett hungarocell darabok, a hínár pedig zacskóból készült.

A gyerekek nagyon élvezték a karácsonyfadísz elkészítését. Barkácsolás közben elbeszélgettünk arról, hogy miért fontos az újrahasznosítás Földünk jövőjének megóvása szempontjából. Megállapítottuk, hogy némi kreativitással az elsőre haszontalan, szemétnek látszó anyagokból milyen káprázatos tárgyakat lehet létrehozni. A gyermekek szüleinek is nagyon tetszett a díszünk, aktívan részt vettek a szavazáson, melyen az elkészült pályaművekre lehetett leadni a voksokat.

Izgatottan várjuk a következő kihívást!

Anna néni, Ági néni, Anikó néni – Méhecske csoport

Címkék: