Tállya tagóvoda- Szeptemberi óvodakezdés

Ismét beköszöntött az ősz… Tizenkilenc gyermek kezdte meg Tállya Óvodai életét szeptemberben

Az óvodánkba felvett gyermekek és szüleik számára augusztus 31-én megtartott ismerkedős napunk után megkezdődött a beszoktatás időszaka. Az első napokban a szülők még az óvodában tartózkodtak gyermekeikkel, napról-napra emelve a külön töltött idő hosszán, ezzel elősegítve azt, hogy a gyermekek óvodai élete minél fokozatosabban és lelkileg kevésbé megterhelően indulhasson. Ez alatt a pár nap alatt a gyermekek szüleik társaságában ismerkedhettek óvónénijeikkel, dajkanénikkel és persze a csoporttársaikkal. Vegyes csoportjainknak köszönhetően hatalmas élmény számunkra évről évre látni, ahogy a nagycsoportos gyermekek segítik újonnan érkezett társaikat.

Az idei év beszoktatása óvodánk mindhárom csoportjánál a szokottnál zökkenőmentesebben zajlott, a gyermeki sírdogálások egészen hamar alábbhagytak, szinte napok alatt váltak igazi óvodásokká a picurkák.

Az új gyermekekkel való ismerkedésen kívül egyéb izgalmakat is tartogatott számunkra a szeptember:

Óvodaszinten indultunk el a „Gyermeki lét, gyermeki sorsok” című pályázat „Életképek” kategóriájában: mindhárom csoportunk gyermekeinek rajzaiból készítettünk egy A3 méretű kollázst, amely méltón képviseli majd óvodánkat a versenyen.

A Méhecske csoport óvónénije -Anna néni- egy általa írt novellával pályázott a fent nevezett verseny „Mi világunk” kategóriájában. Írásának témáját a beszoktatás eseményei adták: egy kisgyermek szemszögéből írta le az óvodakezdés időszakát, ezzel megpróbálva érzékeltetni, hogy vajon mi játszódhat le a gyermekekben, milyen érzéseik lehetnek ebben az érzékeny időszakban.

A gyermekek az El Toro Pizzériával való együttműködésünk során is megmutathatták kézügyességüket: szabadon alkothatták meg az általuk elképzelt pizzát. A pályaműveket szavazásra bocsátották a Facebookon, ahol a kiválasztásra kerülő legkedveltebb pályamű rákerül majd a pizzéria dobozaira. Minden, a nyertes rajzzal ellátott dobozban eladott pizza után 100.- Forinttal támogatják óvodánkat a pizzakedvelők.

Jelenleg -szeptember utolsó hetén- zajlik Egészséghetünk, mely során változatos programokkal készültünk a gyermekek számára. A programok központi témája a testmozgás, a gyümölcs és zöldségfogyasztás egészségre gyakorolt hatása, valamint a tiszta környezet és a megfelelő hulladékgyűjtés kulcsfontosságának hangsúlyozása. A szeptember végi Takarítási világnap apropóján a Nagytakarítás a Napnál című mesét nézhetik meg a gyermekek nevelőtestületünk előadásában, mely irányt ad majd a téma feldolgozásához. A hetet terveink szerint Szüreti mulatsággal zárjuk majd, melyre nagyon készülünk, mindannyian nagyon várjuk már.

További képek galériánkban megtekinthetők:

Szabó Ágnes – Méhecske csoport

2022.09.28.