Tállya Tagóvoda- Szüreti mulatság és kutyázás az óvodában. Látogatás az Idősek otthonába.

Szeptember utolsó napján Szüreti mulatságot tartottunk óvodánkban.

Az idő is kedvezett nekünk, még a nap is előbújt a szürke felhők mögül. A mulatság napján a gyerekekkel leszemeztük a szőlőfürtöket, mindenki kivette a részét a munkából. A délután nagyon vidáman telt. A gyerekek szüreti dalokkal, mondókákkal és versekkel örvendeztették meg a szülőket. Természetesen a körjátékok sem maradhattak el, hiszen mindenki ezeket szereti a legjobban.

A zenebona után mindenki megkóstolhatta a mézédes mustot és a sütivásáron is lehetett falatozgatni. A zsibvásár aratta a legnagyobb sikert a gyerekek körében, mindenki talált magának valami kincset, amit hazavihetett. Igazi szüreti-vásári hangulat kerekedett az óvoda udvarán.

A szülők is kivették részüket nem csak a mulatságból, hanem a munkából is. A mustot az apukák szolgáltatták, az anyukák pedig rengeteg finomabbnál-finomabb süteménnyel készültek. A zsibvásár sem jöhetett volna létre a szülők felajánlásai nélkül.

Mindenki nagyon jól érezte magát. Ez a program jó alkalom volt arra, hogy a szülők és a gyerekek jobban megismerjék az óvodát és dolgozóit, és persze egymást is.

Sokat beszélgettünk, nevetgéltünk, játszottunk. Sok új élményt és szép emlékeket szereztünk a gyerekeknek.

Alig ocsúdtunk fel a vigalom után, jött a következő program. Az Állatok világnapja alkalmából ellátogattak hozzánk a Sirius Állat- és Természetvédelmi Alapítvány munkatársai és elhozták magukkal Foltost is. A gyerekek nagy szeretettel fogadták a kis állatot, a kutyus pedig türelmesen fogadta az öleléseket és a simogatásokat.

Beszélgettünk az állatvédelem fontosságáról és a kutyák különböző testtartásának jelentéséről is. A gyerekek kipróbálhatták a chipolvasót és megtudták, hogyan legyenek felelős gazdik.

A menhelyet megleptük egy kis adománnyal. A gyerekek nagy örömmel, büszkén hozták a kutyaeledeleket, plédeket a kis védencek számára.

Biztosak vagyunk abban, hogy ez a Foltossal együtt töltött délelőtt hozzájárul ahhoz, hogy a gyerekek óvják, tiszteljék és szeressék az őket körülvevő környezetet.

Október 1-én volt az Idősek világnapja. A Süni csoportos gyerekek felköszöntötték a közeli idősotthon lakóit. Körjátékokkal, dalokkal, versekkel és egy kis ajándékkal is készültek számukra. A gyerekek nagyon ügyesek és lelkesek voltak. A szépkorú nénik és bácsik meghatódva énekelték a gyerekekkel együtt az ismert őszi nótákat. Rendkívül emlékezetesre sikeredett ez a nap, a gyerekek és az idősek is mosolyogva emlékeznek majd vissza rá.

2022.10.20.

Czimmermanné Ádám Anna – Méhecske csoport

További képek galériánkban megtekinthetők: