Télbúcsúztató, tavasz köszöntő a Tündérkert tagóvodában

Miről is szólna a február vége, ha nem a télkergetésről és a farsangról? A farsang óvodánk egyik olyan ünnepe, melyet minden csoport egy időben, de a maga módján rendez meg.

A farsangi időszakban nagy hangsúlyt fektetünk a télbúcsúztatással és farsanggal kapcsolatos hagyományok megismerésére és ápolására, melyben helyet kap a busójárás, a kiszebáb égetés és a farsangi bálra való készülődés. Ez különösen várt időszak a gyermekek körében, hiszen ilyenkor mindenki arra készül, hogy az óvodában és az otthon készített maskarákba bújhasson. Idén még az eddiginél is jobban hangolódhattunk a mulatságra, mert a farsangot megelőző napon az Ingó-Bingó közösség látogatott el hozzánk Pál Évivel, ahol a gyerekek farsangra hangolódó, népi zenés-táncos foglalkozáson vehettek részt. A hagyományőrző interaktív foglalkozás már második éve kap helyet nálunk a gyermekek nagy örömére. Farsangi énekeket tanulhattak, mélyíthették tudásukat a szokások terén, megismerkedhettek különleges hangszerekkel és bemelegíthették táncos lábaikat a másnapi óvodai farsangra, ahol nem volt hiány a színes jelmezekből és finomabbnál-finomabb falatokból.

Biácsi Bettina

További képek a Galériában: https://www.kincsesovoda.hu/galeriatunderkert/