Téli hangulat a Kutyavári tagóvodában

Az ünnepek után az óvodába, január hónapba a főszerepet a Tél témakör kapja. Minden csoportba a téli évszak örömei és hasznos tudnivalói a témák. A kézműves tevékenységeken, a meséken és verseken át a dekorációkban és a játékokban is egyaránt.

Sajnos idén a havazás elmaradt eddig, így leginkább csak illusztrálni tudjuk a téli évszak szenzációját, a havat, de igyekszünk ennek ellenére is minél több élménnyel és játékossággal megtölteni a hétköznapokat.

Témáink voltak: állatok télen, téli madáretetés, téli sportok, téli évszak jellemzői, téli öltözködés, környezetünk változásai télen, téli kísérletek (fagyás, olvadás).

Az udvaron folyamatosan töltjük a madáretetőket. Vizet is biztosítunk a madarak számára.  A csoportszobák ablakaiból és teraszajtóiból nagyon jól meg tudjuk figyelni, az olykor közelre merészkedő madarakat.

Január hónapban megint ellátogatott hozzánk a Budakeszi Vadaspark. Az előadás a rovarokról szólt. Megismerkedtünk a hatlábúak fejlődéséről. Bemutatta a lisztbogarat, csótányt, sáskát, imádkozó sáskát. A bátrak megsimogathattak egy sziszegő csótányt.  Megfigyelhették a gyerekek, hogy hogyan vadászik egy imádkozó sáska. Részletesen mesélt a méhekről is az előadó. Mint, mindig, most is nagy érdeklődéssel vettek az előadáson részt a gyermekek.

Januárban a szezonális, influenzaszerű megbetegedések jellemzőek, így rendszeresen használjuk só-szobánkat. A gyermekek nagyon szeretnek tevékenykedni ebben a helységben. Játszhatnak a só-homokozóban, illetve akinek máshoz van kedve, lehetősége van asztali játékokkal (kockákkal, társassal, kártyákkal) játszani, illetve rajzolni és színezni is tudnak. Van, amikor énekelünk, mondókázunk, vagy akár mesét mesélünk.

Csernyák Györgyi tagóvodavezető

További képek a Galériában: https://www.kincsesovoda.hu/kutyavari-galeria/