Tündérkert Tagóvoda - Méhészek az óvodában

Pánikra semmi ok, a méhészek ugyanis nem vészhelyzet elhárítás céljából érkeztek a Tündérkert Tagóvodába, hanem ismeretterjesztő, interaktív foglalkozás keretein belül ismertették meg a gyermekeket a méhtartás és mézkészítés gyönyörű folyamatairól. A gyermekek méhész overálba és védőhálós kalapba öltözve szemlélődhettek körbe és méhcsápokkal a fejükön kóstolhatták meg a közel 10 féle mézet, melyek között akadtak különlegesebbek is. Megismerkedtek a méhviasszal és az abból készíthető megannyi tárggyal és nem csupán élménnyel gazdagodva köszöntek el a méhészektől, de méhviasz lapból készült ajándéktárgyakat is kaptak.

Biácsi Bettina