Ünnepi készülődés az Edit utcai óvodában

A december hónap lázas készülődéssel és sok programmal telt.

Elsőként a Télapó látogatott el hozzánk és fogadta a gyermekeket a számára kialakított kuckóban. Az ajándékozás után a Nárcisz csoportból egy szülőpáros karácsonyi koncerttel kedveskedett gyermekeinknek. A Télapó csomagok a szülők segítségével készültek, így szerezve örömet az apróságoknak.

December 12.-re hirdettük meg Betlehem készítő programunkat. Tetszőleges anyagból és technikával kellett betlehemet készíteni, melyekből kiállítást készítettünk. Minden csoportból ötletesebbnél- ötletesebb alkotások érkeztek. A műveket emléklappal jutalmaztuk.

A csoportok különböző programokkal, játékokkal, közös barkácsolással, készülődéssel tették hangulatosabbá az ünnep várást. Levendula csoportos gyerekek nagy örömére eljött hozzánk Hárs Anikó és Sipos Péter, hogy gitár kíséretében az ovisok számára ünnephez kapcsolódó dalokat énekeljenek. A gyerekek szívesen kapcsolódtak be a számukra is már jól ismert dalok pl. Szálljatok le.., Kiskarácsony, Nagykarácsony…, Adventi hírnök.. előadásába. Minden kisgyermek választhatott magának egy-egy hangszert, amellyel az ünnepi hangulatot fokozó dallamokat kísérhette. Végül meggyújtottuk a harmadik adventi gyertyát, s a felejthetetlen délelőtt lezárásaként a gyerekek összeölelkezve Sipos Réka szólóját hallgatták meg.

December 19.-e reggel kigyúltak az ünnepi fények és egy közös karácsonyi ünnepléssel koronáztuk meg a hónapot. Az óvónénik bábjátékát egy ének koncert követte, amelynek végén csillagszórózás közben énekelte az óvoda apraja-nagyja a Kiskarácsony, Nagykarácsony c.dalt.

Ezután minden csoport a saját termében folytatta az ünneplést. A gyerekek birtokba vették az ajándékokat és felhőtlen délelőttöt töltöttek együtt.

Az ünnep alkalmából különböző cégektől ajándékokat kaptunk. A Várhalmi és Fia Kft Mikulása csokoládét adományozott, a Sentimento Kft pedig foglalkoztató füzetekkel lepte meg óvodásainkat. Egy másik helyről pedig Pacifik baracklekvárt kaptunk.

Ezúton is köszönjük a szülők és az adományozók segítségét, mellyel szebbé tették óvodásaink karácsonyát.

Gruber Éva

intézményvezető helyettes

További képek a Galériában: