Ünnepvárás a Harkály tagóvodában

A december az ünnepvárás, az ünnepi készülődés jegyében telt. A karácsony közeledtével, sokat beszélgettünk az ünnepről, a készülődés fontosságáról, a szeretetről.

Feldíszítettük csoportszobáinkat, mesékkel, versekkel, dalokkal próbáltunk ráhangolódni a közelgő ünnepre.   Fontos volt számunkra, hogy a gyerekek megérezzék az ünnep hangulatát, a közös ünnepvárás örömét. December 6-án megérkezett a Mikulás, aki finomságokkal megtöltött csomagot adott minden kisgyermeknek. A gyermekek versekkel, énekekkel köszönték meg a Mikulásnak a jóságát. Karácsonyi ünnepségünket december 19-én tartottuk meg. A nap különlegességét már reggel, az óvodába érkezés pillanatában is érezhették a gyerekek. A bejáratnál egy gyönyörű díszben pompázó karácsonyfa várta őket, a csoportszobák is gyertyafényekkel és lámpásokkal voltak díszítettek. Ünnepi hangulatban, kívánság körben, a feldíszített karácsonyfa alatt, mindenki elmondhatta a kívánságait, vágyait. Az ünnepvárást még szebbé tette a Batyu színház, aki ellátogatott hozzánk, az Ezüsterdő című előadásával. A mese középpontjában az önzetlenség, a szeretet, a mások iránti figyelmesség, a jószívűség állt, ami igazi karácsonyi üzenet volt a gyermekek számára.

A cikket írta: Orbán Enikő óvodapedagógus

További képek a Galériában: