Óvodapszichológus bemutatkozása

Kedves Szülők!

Csepreghyné Csonka Emese vagyok, az óvoda pszichológusa.
Óvodapszichológusként az óvodába járó kisgyermekek segítése és felmerülő nehézségek közös megoldása a feladatom. Mindez a szülők és az óvodapedagógusok közötti szoros együttműködéssel hozhat eredményt.
Egyik fontos feladatom az óvodai pedagógiai munka pszichológiai eszközökkel való megsegítése, a másik az egyes gyermekek lelki megtámogatása, képességbeli vagy magatartási-beilleszkedési nehézségek, tanítási- nevelési nehézségek, egyéni traumák esetében.
A gyerekek megfigyelését elsősorban természetes óvodai közegükben végzem, gyakori konzultációban az óvodapedagógusokkal, és lehetőség szerint a szülőkkel.

Amennyiben a problémák enyhítése ilyen formán nem lehetséges, segítséget nyújtok a Pedagógiai Szakszolgálattal történő kapcsolatfelvételben.

Hetente egy alkalommal a csoportokat látogatom és szükség szerint egyénileg és/vagy kiscsoportban is foglalkozom a gyerekekkel. Az egyéni foglalkozást a szülőkkel való személyes találkozás előzi meg.
Igény szerint - előre megbeszélt időpontban - a szülőknek egyéni konzultációs lehetőséget biztosítok.