Óvodapszichológus tevékenysége

Tisztelt Szülő!

Kollár Katalin Tímea vagyok, okleveles pszichológus. Legfontosabb feladatomnak tartom, hogy az óvodapedagógusokkal, szülőkkel együttműködve olyan barátságos légkört alakítsunk ki a csoportokban, amelyben a gyerekek testileg és lelkileg is kiegyensúlyozottan fejlődhetnek.

Célom, hogy munkámmal segítsem a gyerekek, az óvodapedagógusok és a szülők mindennapi életét, munkáját.
Az ellátásban az elsődleges hangsúly a problémák megelőzésén, valamint az éppen kialakuló nehézségek felismerésén van. Céljaim közé tartozik többek között az együttműködésre nevelés, a tehetségígéretes gyermekek támogatása, szülői fórumok szervezése és megtartása különböző témákban (például iskolaválasztás, beilleszkedés, nehéz élethelyzetek feldolgozása, stb).

Fordulhat hozzám a szülő is mindennapi problémájával, például megkereshet, ha:
elbizonytalanodott a szülői szerepében, vagy kérdése van a nevelési módszereket, elveket illetően,
úgy érzi, hogy nehéz élethelyzetbe került,
gyermekénél problémát észlel (például beilleszkedési- magatartási nehézség, szorongás, válásból vagy veszteségből fakadó krízishelyzetek, testvérféltényekség, beszoktatás, iskolaválasztás, stb),
úgy érzi, kommunikációs nehézségekkel küzd, elakadt hogyan kezelhet bizonyos konfliktusokat.